Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Happy birthday Mr. Rudloff!

Happy birthday Mr. Rudloff!

11.10.2012 10:08
Autor: Petr Kováč

Dnes slaví narozeniny pan H. J. Rudloff – významná osobnost investičního bankovnictví. Hans Joerg Rudloff se narodil v roce 1940 a vystudoval ekonomii na Univerzitě v Bernu, kde v roce 1965 graduoval. Po studiích nastoupil nejprve do Credit Suisse v Ženevě a pak odešel do společnosti Kidder Peabody International.

V roce 1980 se pan Rudloff stal Managing Directorem v Credit Suisse, respektive následně Credit Suisse First Boston v Londýně. V této pozici byl opravdovým motorem jak rozvoje společnosti CSFB, tak i inovátorem v oblasti kapitálových trhů. H. J. Rudloff je totiž vizionářem, který ale naprosto neztrácí kontakt s reálným světem a je proto velice úspěšný v realizování svých vizí. Především v osmdesátých letech během jeho působení v CSFB dosáhl statutu legendy jako skutečný hybatel trhu s eurobondy.

Kapitálové trhy v osmdesátých letech ale není něco, co bychom v naší československé kotlině vnímali příliš silně. Slovo burza bylo skloňováno tak možná ve spojitosti s výměnou gramofonových desek na Letné v Praze, ale informace o rozvoji a inovacích v oblasti dluhopisů, konvertibilních dluhopisů apod. k nám za tehdy železnou oponu moc nedolehly. Hans Joerg Rudloff ale ve správný okamžik vycítil, že železná opona tu není na stálo a připravil se na expanzi do zemí bývalého východního bloku. CSFB byla pod jeho vedením první a nejúspěšnější investiční banka se sítí svých poboček v Praze, Varšavě, Budapešti nebo Moskvě. Nejprve tedy stál u zrodu této úspěšné platformy pro CSFB a následně po odchodu z CSFB vybudoval se svými kolegy novou síť investičních bank v rámci MC Securities. Tak se stal vedoucím zakladatelem společnosti Patria Finance, a.s. Spolu se Zdeňkem Bakalou, Jaroslavem Motyčkou , Janem Vlachým, Martinem Růžičkou a Natálií Vlčkovou založili společnost, která stále úspěšně funguje a během svého působení na trhu jej formovala a snad jej bude i nadále utvářet (H. J. Rudloff již nemá vlastnický podíl v Patria Finance).

H. J. Rudloff je stále velice aktivní v oblasti investičního bankovnictví. Je předsedou představenstva Barclays Capital, ale mimo to zasedá v boardech mnoha společností - mimo jiné i v představenstvu NWR nebo ruské společnosti Rosněfť. Pozice v představenstvu společnosti Rosněfť je podložena jeho hlubokými znalostmi ruského prostředí a schopnosti velice detailně vnímat aspekty této jedné z největších světových ekonomik.

Chtěl bych takto popřát panu Rudloffovi hodně štěstí a zdraví a zároveň se budu těšit na blízké setkání.

Happy birthday Mr. Rudloff!


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data