Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vnitřní informace ČEZ - Do projektu výstavby nového jaderného zdroje v Jaslovských Bohunicích může vstoupit partner

Vnitřní informace ČEZ - Do projektu výstavby nového jaderného zdroje v Jaslovských Bohunicích může vstoupit partner

15.1.2013 17:53
Autor: Redakce, Patria Online

ČEZ, a.s. (IČ 45274649)
Povinně uveřejňovaná informace – vnitřní informace

ČEZ Bohunice a. s., spolu se společností JAVYS, a. s., a Rosatom podepsali memorandum, jež třetí straně vytváří podmínky pro poskytnutí potřebných informací o aktuálním stavu přípravy projektu nového jaderného zdroje v oblasti Jaslovských Bohunic, na základě kterých si případný partner ujasní, zda má o účast v tomto projektu zájem.

Tímto memorandem byla započata jednání o možném prodeji podílu v akciové společnosti JESS (Jadrová energetická spoločnosť Slovenska, a. s.), která je společným podnikem slovenské státní společnosti JAVYS (Jadrová a vyraďovacia spoločnost, a. s.), jež vlastní 51 % akcií, a české energetické skupiny ČEZ, jíž připadá 49% podíl. Toto memorandum pouze stanovuje rámec pro posouzení stavu projektu a případné předložení nabídky na odkoupení podílu, a dává tak prostor možnému partnerovi ujasnit si, za jakých konkrétních podmínek by mohl do projektu vstoupit a zda o to má vůbec zájem.

Pro Skupinu ČEZ je nyní hlavní prioritou příprava výstavby dvou nových bloků Jaderné elektrárny Temelín. Účast v dalším z takto velkých projektů by pro ni byla kapacitně velmi náročná, proto souhlasila s možností otestovat vstup dalšího partnera.

Společnost JESS vznikla 31.12.2009 zápisem do Obchodního rejstříku SR za účelem přípravy projektu nového jaderného zdroje v Jaslovských Bohunicích. Založení projektové společnosti bylo odsouhlaseno Evropskou komisí a vládou Slovenské republiky. Manažerská kontrola funguje podle dohody obou partnerů na principu rovnosti a společného konsenzu.

(Komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data