Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcionáři AAA Auto schválili odchod z burz i odkup akcií

Akcionáři AAA Auto schválili odchod z burz i odkup akcií

29.03.2013 17:30
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcionáři skupiny autobazarů AAA Auto (24,05 CZK, 0,00%) dnes na mimořádné valné hromadě rozhodli o stažení akcií z pražské a budapešťské burzy a odkupu cenných papírů. Tyto kroky navrhnul majoritní vlastník Anthony Denny, který drží téměř 78 procent společnosti. Rozhodnutí souvisí se záměrem prodat většinový podíl. V souladu s očekáváním by datum vyřazení z obchodování mělo být 28. června 2013. Společnost by měla odkupovat akcie v OTC transakcích v České republice, a to počínaje dnem 8. dubna 2013.

„Valná hromada přijala usnesení ohledně vyřazení akcií společnosti z obchodování na obou výše uvedených burzách a pověřila představenstvo, aby provedlo odkup akcií a nechalo společnost dokončit veškeré postupy (…), včetně postupu týkajícího se uplatnění práva akcionářů společnosti požadovat, aby společnost odkoupila jejich akcie,“ oznámila dnes společnost AAA Auto v tiskové zprávě. 

Úmysl vykoupit vlastní akcie obchodované na kapitálových trzích oznámil zakladatel společnosti Denny v polovině února. Strategičtí investoři totiž podle předběžných jednání preferují investici do soukromých společností.

Cena, kterou majoritní vlastník nabídne, zatím není známa, ale analytici ji odhadují okolo 23 za akcii. Společnost dnes oznámila, že v návaznosti na dnešní rozhodnutí uveřejnění dne 8. dubna oficiální prohlášení vyžadované legislativou.

"Akcionáři společnosti budou oprávněni uplatnit své právo požadovat, aby společnost odkoupila jejich akcie (...) počínaje dnem 8. dubna 2013 do 7. června 2013 včetně. Způsob a postup, jakým budou akcionáři oprávněni uplatnit své právo požadovat (...), budou popsány v Prohlášení společnosti," uvedla firma.

AAA Auto provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. Skupina loni zvýšila prodej o 15 procent na 51.400 aut a zdvojnásobila zisk na 22,3 milionu eur. Letos plánuje návrat na maďarský trh.

(Zdroj: AAA Auto, ČTK)


Čtěte více:

AAA Auto chce pryč z burzy. Co bude dál? (komentář)
15.02.2013 12:04
Společnost AAA Auto (20,55 CZK, -16,46%) v rámci pozvánky na mimořádno...
AAA Auto: Delisting zjednoduší jednání se strategickými investory. Informace o odkupu akcií…
20.03.2013 9:19
Vyřazení akcií AAA Auto z obchodování na pražské a budapešťské burze j...
AAA Auto loni s více než dvojnásobným ziskem, letos čeká jeho pokles
28.03.2013 8:42
Tuzemská skupina provozující autobazary AAA Auto oznámila, že dle před...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y