Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ bude v Bruselu zastupovat významný diplomat Kovanda

ČEZ bude v Bruselu zastupovat významný diplomat Kovanda

7.6.2013 12:43
Autor: Redakce, Patria.cz

K 1. červnu nastoupil na post vedoucího reprezentační kanceláře Skupiny ČEZ Karel Kovanda, významný český diplomat. Jeho úkolem bude zprostředkovávat kontakt s evropskými orgány, které zaujímají stále větší význam při formování energetické politiky. Oznámila to dnes firma.

Karel Kovanda dříve působil jako náměstek generálního ředitele pro zahraniční vztahy Evropské komise, byl velvyslancem České republiky u OSN, jako náměstek zahraničí vedl přístupová jednání do NATO, kde posléze zastával funkci velvyslance.

Akademické zázemí mu poskytla nejdříve Vysoká škola zemědělská, po emigraci do Spojených států amerických získal doktorát v oboru politologie na Massachusetts Institute of Technology, posléze přidal titul MBA z kalifornské Pepperdine University. Díky své jazykové vybavenosti - hovoří anglicky, česky, francouzsky, slovensky, španělsky a konverzačně německy a rusky - pracoval také jako jazykový specialista, tlumočník a novinář. Karel Kovanda je ženatý a má tři děti.

Energetická společnost ČEZ byla první českou firmou z České republiky i východní Evropy, která kancelář v Bruselu v roce 1999 otevřela. Její založení vyplynulo z potřeb společnosti komunikovat s orgány Evropské unie v oblasti energetiky a především z nutnosti připravit firmu na vstup České republiky do EU.

V současnosti je bruselské zastoupení ČEZ platnou aktivní součástí celé struktury energetických a podnikatelských institucí, které se bezprostředně účastní na vytváření energetické politiky EU. Jedná se zvláště o komunikaci s relevantními institucemi EU – Evropskou komisí (GŘ pro energetiku a dopravu, GŘ pro konkurenceschopnost a GŘ pro životní prostředí), s Evropským parlamentem, relevantními sektorovými asociacemi se sídlem v Bruselu – Eurelectric či Foratom; think-tanky (CEPS) a rovněž s českou státní správou - Stálým zastoupením ČR při EU, jehož zástupci reprezentují ČR v Radě EU.


Váš názor
 • někdy mám
  10.6.2013 11:13

  pocit, že ČEZu nepomůže už ani světcená Voda
  ZUZKA
 • Kovanda
  7.6.2013 15:09

  Dobré koryto a jak užitečné !! Škoda , že pan Kovanda nemá alespoň o 2 tiuly víc a nehovoří jěště čínsky, japonsky, americky ,africky a aljašsky. To by šli akcie nahoru a možná by ČEZ měl prachy pro své akcináře na dividendy. Z celého čezu a řídící ODS je již člověku na blití . Co se v čezu děje nám určitě objasní pan ROMAN , současný šéf. dozorčí rady
  karel V
  • Re: Kovanda
   10.6.2013 11:07

   O jednoho takového víc nebo míň, to je asi u ČEZ jedno. A když velvyslance ČR v USA může dělat Gandalovič, tak tato volba je jednoznačné plus...
   sgt.Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů