Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Objednávek pro německý průmysl v červnu výrazně přibylo, ale jen díky letadlům

Objednávek pro německý průmysl v červnu výrazně přibylo, ale jen díky letadlům

6.8.2013 12:20, aktualizováno: 6.8. 12:37
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Průmyslové objednávky v Německu za červen zaznamenaly silný nárůst o 3,8 procenta meziměsíčně. Konsensus byl nastaven pouze na 1procentní růst. Navíc údaj za předchozí měsíc byl revidován vzhůru na -0,5 z -1,3 procenta, takže v červnu objednávky rostly z vyšší než dříve uváděné základny.

Jenže na druhou stranu červnový výsledek bude podle všeho ojedinělým výkyvem. Německé ministerstvo hospodářství uvádí, že za silným růstem stojí hlavně několik velkých objednávek, částečně z pařížského aerosalonu. Bez těchto velkých položek by objednávky za červen klesly o 0,7 procenta. 
 

Vývoj německého průmyslu: výroba a objednávky

D_prům


Celkové objednávky z německé ekonomiky stouply o 3,3 procenta, ze zahraničí dokonce o 4,2 procenta. Velké položky se promítly do objednávek kapitálového zboží, kde vidíme růst o 6,8 procenta, z eurozóny to bylo dokonce o 20,2 procenta. V dalších oblastech čísla tak skvělá nejsou. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se snížily o 0,2 procenta hlavně kvůli poklesu v zahraničí. Stejnou měrou a rovněž kvůli zahraničí poklesly také objednávky meziproduktů. Z německé ekonomiky naopak objednávky v těchto dvou oblastech mírně stoupaly.

V meziročním srovnání zakázek přibylo o 3,4 procenta, zatímco předchozí měsíc znamenal pokles o 3,7 procenta. Od začátku roku zatím přesto německý průmysl zaznamenal celkový mírný úbytek objednávek.

Červnová data na první pohled vypadají výborně, ale důvodem k nadšení nebudou. Objednávky letadel apod. se samozřejmě počítají a německý průmysl podpoří, ale efekt bude rozložen do delšího časového období. Nová čísla neznamenají, že by měl průmysl v červnu a nejbližších měsících vystartovat vzhůru. Zlepšení v druhém pololetí by přijít mělo, měkké indikátory se zvedají a expanzi naznačují. Růst by však měl být stále relativně pomalý.


Váš názor
 • Futures a indexy
  6.8.2013 15:18

  Real time indikace už běží normálně, dík.
  Bill
 • Futures a indexy
  6.8.2013 12:41

  Real time indikace futures a indexů na Patrii nepracuje již druhý den, bylo by dobré to dát do pořádku, děkuji.
  Bill
  • Re: Futures a indexy
   6.8.2013 12:45

   jsou dovolené v pném proudu, se nečil
   mamon
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data