Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průzkum ČT: Osm stran do Sněmovny, podpora KSČM nemusí být jedinou volbou

Průzkum ČT: Osm stran do Sněmovny, podpora KSČM nemusí být jedinou volbou

10.09.2013 10:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Česká strana sociálně demokratická si udržuje dvouciferné vedení před KSČM a do Poslanecké sněmovny by proniklo osm politických stran a hnutí, ukázal v pondělí večer průzkum České televize.

Do Sněmovny by se dále dostaly TOP 09, ODS, ANO Andreje Babiše, Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, Strana práv občanů - Zemanovci a Strana zelených, ukázal průzkum agentury TNS Aisa, provedený od 2. do 5. září na vzorku 1205 respondentů starších 18 let.

Podle volebního modelu, do kterého jsou zařazeni pouze ti respondenti, kteří nevyloučili, že půjdou volit, a u kterého odchylku agentura TNS Aisa uvádí na 1 až 3,1 procentního bodu oběma směry, vede ČSSD s 28,0 % hlasů. Následuje ji KSČM s 15,5 % a TOP09 s 13,0 %. KSČM má ale zároveň nejstabilnější voličskou základnu, pro stranu Vojtěcha Filipa chce hlasovat 75 procent lidí, kteří ji volili už před třemi lety. Druhou nejstabilnější stranou je v tomto ohledu ČSSD – 62 procent jejích voličů by nezměnilo své rozhodnutí z roku 2010. ODS průzkum přiřkl 9,5% podporu, ANO Andreje Babiše by dle něj získala 7,0 % hlasů. Do Sněmovny by se dostali i Zemanovci a Úsvit Tomia Okamury s podporou po 5,5 % hlasů a těsně na 5,0% hranici také Zelení.

Vítězná ČSSD by se tak při pokusu o sestavení menšinové vlády mohla opřít kromě KSČM i o další strany, jejichž vzájemná spolupráce by však mohla být vzhledem k programovým a personálním neshodám komplikovaná.


volby2013_aisa

Voleb do Sněmovny vyhlášených na 25. a 26. října se podle průzkumu chystá zúčastnit 71 procent dotázaných.

(Zdroj: ČT)


Váš názor
 • už se na nás chystají
  10.09.2013 13:39

  http://bydleni.idnes.cz/novy-obcansky-zakonik-katastr-nemovitosti-fkh-/stavba.aspx?c=A130820_164237_architektura_web
  Jesse
 •  
  10.09.2013 13:16

  až to soudruzi socani se soudruhy komoušema daj dohromady to bude fičák. Rudomodré probarvení TOP 09 také cosi naznačuje. Pan soudruh Koloušek se spojí s kýmkoliv , kdo mu umožní dál chrochtat u korýtka.Dost bylo kapitalismu v česku. Je třeba těm schopnejm a pracovitejm blbcum , kteří se ještě snaží pracovat přistřihnout křidýlka a napařit daně. Budoucí soudruh ministr Mládek spolu s budoucím pracovitým pracovitým premiérem Slávkem Sobotkou ještě předvedou svůj model spravedlivé společnosti. Ve zdravotnictví se poplatky platit nebudou(ty oficiální) budou se platit poplatky větší přímo do kapsiček sodruhům lékařům. Smutno je v naší zemi , když se pravicové strany drbou mezi sebou ( KalousekxNečas) . Levice nemusí dělat nic a přesto možná vyhraje volby nesmyslnými sliby . Proto volám " l i d é m á m v á s r á d , b d ě t e " . Alespoň do voleb.
  karel V
  •  
   10.09.2013 13:24

   tak to vidíš Karle, a stačilo těm pravicovým tak málo, NEKRÁST, ale to bylo na ně asi hodně
   mamon
   •  
    10.09.2013 13:34

    Soudruzi z prava i leva se domluví. Všechno se podřídí zakonzervování lupu.
    Homo
    •  
     10.09.2013 13:42

     bohužel, pravděpodobně to tak bude, ale vidíš, kolik nářků a vzlyků doprovází to , že pravicové grázly vystřídají levicové
     mamon
 •  
  10.09.2013 11:09

  Koukam, ze usvit prebral od VV nejen Bartu, ale i barvu. Normalne rad rikam nomen omen, ale v tomhle pripade je to zcela jiste "barva omen" ;-).
  razit
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data