Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Předvolební online rozhovor s ekonomickým expertem ODS

Předvolební online rozhovor s ekonomickým expertem ODS

15.10.2013 17:05

S blížícím se termínem předčasných voleb portál Patria.cz vyzval čelní představitele politických stran k účasti na online diskusi s potenciálními voliči (nejen) z řad investorů. Online rozhovory by se měly dotýkat především témat z oblasti ekonomiky a finančních trhů.

Po ekonomickém expertovi Strany zelených (online rozhovor viz zde) přijal pozvání k online diskusi ekonomický expert Občanské demokratické strany (ODS) Jan Skopeček. Člen Výkonné rady ODS, předseda Kontrolního výboru zastupitelstva Středočeského kraje a zároveň radní v Hořovicích říká, že ideálem je pro něj malý stát s minimem přerozdělování a tedy i nízkými daněmi. Za nejúspěšnější, nejefektivnější a blahobyt přinášející systém považuje kapitalismus.

Občanská demokratická strana je stranou liberálně konzervativní, která vznikla v roce 1991 po rozpadu Občanského fóra. Jejím zakladatelem a předsedou byl do roku 2002 Václav Klaus. ODS se účastnila vlády v letech 1992–1996, 1996–1997, poté po téměř desetileté pauze od podzimu 2006 do jara 2009 a opět od července 2010 do července 2013. Občanskou demokratickou stranu reprezentuje téměř 600 starostů a místostarostů, 102 krajských zastupitelů, 50 poslanců, 15 senátorů a 9 poslanců Evropského parlamentu.

Jaký je prostor pro snižování daní v současné situaci? Jak dosáhnout vyváženého rozpočtu? Jak nastartovat udržitelný růst české ekonomiky?

Na tyto a další otázky se můžete ptát Jana Skopečka, ekonomického experta ODS, který bude na Vaše dotazy odpovídat v online rozhovoru na portálu www.patria.cz ve středu 16. října od 14:00. 

Jan SkopečekJan Skopeček (* 1980) vystudoval obor Ekonomika a management na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a následně program Hospodářská politika a správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V letech 2006 - 2013 působil v Kanceláři prezidenta republiky jako poradce prezidenta, v roce 2009 se stal výkonným ředitelem Centra pro ekonomiku a politiku. Do ODS vstoupil v roce 2001. V současnosti je členem Výkonné rady ODS, předseda Kontrolního výboru zastupitelstva Středočeského kraje a radním v Hořovicích.


Váš názor
  •  
    15.10.2013 18:53

    Jako ekonomický expert, kdysi pravicové ODS jste si jist , že Vaše představa státu je totožná představám ideologů vaší strany. Já mám dojem , že jste řízeni panem Kalouskem . Jinak nejsem schopen pochopit, že vaše strana přihlíží zvyšování daní, trestání pracujících důchodců atd. Vždy jsem volil pravicovou ODS , dál ji ale volit nebudu , již vám nevěřím pánové a dámy této strany . Budu volit pana Babiše , i když si o něm iluze též nedělám.
    Karel IV
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data