Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obama vzkazuje Rusku: Přestaňte s tyranskými praktikami

Obama vzkazuje Rusku: Přestaňte s tyranskými praktikami

04.06.2014 16:05
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Americký prezident dnes na své zahraniční cestě do Polska vyslal směrem k Ruské federaci ostrý vzkaz. Na oslavách 25. výročí polské demokracie varoval východní velmoc, že svobodný svět je spojen proti jeho „temným taktikám“, jež vedou k ohrožování ukrajinské svrchovanosti.

„Jsme spojení, protože věříme, že lidé a národy mají právo určovat své vlastní osudy – tedy i lid Ukrajiny,“ pronesl Obama šestitisícovému davu před symbolem polské nezávislosti hradem Royal Castle.

„Svobodné národy budou nadále stát pospolu a další ruské provokace budou znamenat pouze větší izolaci a dopady pro samotné Rusko,“ vzkázal jasně Obama, aby následně připomenul děsivá údobí dvacátého století: „A to protože po prolité krvi a úsilí vedoucích ke sjednocení Evropy odmítáme připustit, aby temné taktiky 20. století definovaly století 21.

Obama promluvil jen pár chvil poté, co USA přislíbily pomoc ukrajinským ozbrojeným složkám v podobě ochranných vest a brýlí na noční vidění. Jedná se o první přímou pomoc jednotkám v boji s proruskými separatisty.

Již dříve ráno se Obama obdivně vyjádřil k osobě nového ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, kterého označil za „moudrou volbu“. Vyzval zároveň mezinárodní společenství, aby stálo po Porošenkově boku a zajistilo tak, že Rusko již více nebude podporovat separatistické snahy.

Světoví lídři skupiny G7 se dnes večer v Bruselu setkají k diskuzi o dalších krocích k řešení ukrajinského konfliktu. Nepřítomen však bude ruský prezident Vladimir Putin, s nímž si však osobní setkání již dříve začali domlouvat zástupci Velké Británie, Francie a Německa. Samotný Obama pak s Putinem od anexe Krymu údajně několikrát hovořil telefonicky, avšak takříkajíc „z očí do očí“ se nestřetli.

Zdroj: AP, cnbc


Váš názor
 • Nohavica - Pravda a lež
  05.06.2014 9:59

  Díval jsem se na přímí přenos s párty toho vybledlého černocha. Mluvil za neprůstřelným sklem, na nějakém uzavřeném dvorečků, obecenstvo vybráno, nějaká horní pětistovka no (maximálně 200) nadlidí, taky za nepatřeným sklel a asi 200 lidí před zábradlím. Záběr ale jen od země aby nebylo vidět, že je jich jen pár. Ale presstituti si splnili svůj úkol. A lži v médiích můžou pokračovat. Co si ale myslí většina lidí? No musíte mezi ně! No když řeknou že venku je tma, tak se půjdu podívat. A český prezident pan Zeman Čechům zařídil vstup cizích vojsk na jejich území, stejně jako vláda v roku 1968 (tehdejší vláda). A co si myslíte, když sem nasere ty sví vojáky, který nemá kam umístit z Afganistanu na koho se zamíří zbraně, ne náhodou na jejich základny? ….. Je to ale zajímavé, že přímí přenos se vysílá jen ze strany západní v poměru asi jedna ke sta z východní. A z východní jen jako obyčejní lidé mluví pro presstituty a oni přeloží něco úplně jiného než řekl a ze západní demokracie vysílají je Ty nadlidi, prezidenti a ministři, a vybledlí černoši a degenerovaná šlechta jako je Baroosa nebo Estonová. Nanejvýš nějaký vymytý mozek co mu ještě teče po bradě mlíko (žeby proto bělobrádek). No ale na každou svini se vaří voda. Kdysi se často dávaly přímení podle toho jak byl který rod charakterizován podle jeho naturelu. V konečnem důsledku jde o likvodaci Slovanů. Kluci jesse, velka medvědice a .. a další. Přemíšlejte. Nutí USA odebírat jejich drahý plyn Europu prostředkem je ukrajina iba slepec to nevidí ? Nutí EU Buharsko zastavit výstavbu jižního proudu. Nutí EU používat teploměry pro zdravotníctví bertuťové, které ukazujou hausnumera? Nutí EU nepoužívat klasické žárovky ale musí se svítit pro zrak škodlivým vybrační světlem. Nutí EU vbysávače s výkonem max 1200 W ? Nutí je v každé oblasti života. Od ekonomiky, přes politiku až po domácnosti ! A makejte, aby ste vydělali peníze pro tu ameriku! Přejí Vám všem hezký den
  jářku
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   06.06.2014 10:04

   Koukám, že tady někdo splňuje 100% definici "užitečný idio*". Mě by moc zajímlo to škodlivé vibrační světlo, nebo co tím básník chtěl říct. Moc by mě zajímalo, k čemu se to používá a kde se to dá sehnat....v sexshopu?
   DeGuise
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   06.06.2014 8:34

   Ty si ruskej agent?
   mtv
   •  
    06.06.2014 9:10

    Agent ani ne, spíš slouha, který papouškuje rudou ideologii :-)) Agenti Kremlu se tak neodkopávají...
    Jesse
  • Diana, slovania a tak...
   06.06.2014 8:24

   http://www.youtube.com/watch?v=zVIZURH1Y_I
   paranoid android
   • Re: Diana, slovania a tak...
    06.06.2014 8:34

    Čau brácho! Ty sis dneska taky přivstal? o)
    Velkamedvědice
    • :)
     06.06.2014 8:39

     "Co řveš, proboha, co řveš? Ty neumíš spát, řekla Černá. Ne, neumíš. Buď skřípeš zubama, ale teď si i řval!"
     paranoid android
     • paranoid
      06.06.2014 11:14

      "Oči jí zářily jak uhlíky... někdy po mně chňapla, olízla mě... tam, kde jsem měl jizvu po obojku, lysinu na šíji, tam, kde mi už srst nenarostla... dotýkala se čumákem místa na žebrech, kam mě kdysi seknul ostnatý drát a kde kousky drátu zůstaly, zarostly... já po ní taky chňapal, měla jizvy uvnitř... drezura, tam ji učili panáčkovat a dělat pac a točit kukadlama a špulit rtíky, tam jí nasazovali mašle i kostýmky, aby z ní byla hodná holčička, způsobná ženička... pořád v pozoru, něco jako sněhulák, ale sexy... tam mý sestřičce ukázali, jak hejbat zadkem, když se šéfíkům zachce... za prachy na byt, jídlo a šminky žít mezi idioty až do smrti.."
      Velkamedvědice
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   05.06.2014 23:38

   Hej prďolove. Zasílám vám něco ze Slovenska.....https://www.facebook.com/photo.php?fbid=239973296201178&set=p.239973296201178&type=1
   jářku
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   05.06.2014 13:57

   Již první věta určuje co jste zač, takovej maglajz v hlavě bych teda mít nechtěl a to ho tam mám taky slušnej :-).Rada do života- nenechte sebou tak manipulovat ona je to ta hlavní podstata problému i jak historie říká.
   UpDown
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   05.06.2014 10:34

   Běž už s tím antiamerikanizmem do prdele. Vypadáš zoufale. Princ Charles před pár dny srovnal tvého Putina s Hitlerem. Ten kremelský diskotékový blbínek z KGB sklapl a drží pysk, protože měl Cherles jednoduše pravdu. Nechápu, co tady obhajuješ. Chceš žít v gulagu? prosím, můžeš se tam klidně odstěhovat.Tvé ruské oblíbené vši tě tam pustí :-))))
   Jesse
   • jesse
    05.06.2014 23:48

    To seš na tom dost špatně, když je tvím morálním vzorem princ Charles. Co by na to asi řekla princezna Diana. Ale už neřekne hezky ji odklidil!
    jářku
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   05.06.2014 10:24

   V duchu jsem si říkal, jak dlouho bude trvat, než se tady objeví jářku. Nezklamal jsi mne. Dokonce jsi překvapil, takovou slátaninu jsem nečekal. Vážně věříš, že v konečném důsledku jde o likvidaci slovanů. Proč neusilují spíš o likvidaci arabů, ty mají aspon ropu. My máme akorát vyrubanou velkou díru jménem OKD.
   ..
  • Re: Nohavica - Pravda a lež
   05.06.2014 10:10

   tve mnozstvi pravopisnych chyb posouva tvuj prispevek o nekolik radu niz...dyslektik nebo negramota ??? pokud to neni nemoc davam ti petku
   OPTIMISTA
   • spousta chyb
    05.06.2014 23:44

    Optimisto, ty nevíš že nejsem Čech? To tady vědí všichni. A píšu česky jak jen uním, to proto že Češi nerozumí Slovensky ( jak je známo z Českého parlamentu). :-)
    jářku
    • Re: spousta chyb
     06.06.2014 7:47

     slyšels medvěda, čobolský pako? tak sypej...a mohl bys začít svůj nový život tím, že se dneska ráno umeješ a vyčistíš si zuby, ty špíno.
     db
     •  
      08.08.2014 14:02

      sorry ale ty jsi snad větší blb než on. se vyjdřuj jak člověk, ne jak xenofobní prase!
      tom
     • až nebudeš smrdět
      06.06.2014 7:50

      ....tak si skoč koupit nějaký hadry a zajdi na úřad na práce ty líná ludro.
      db
    • jářku
     06.06.2014 6:47

     Češi umí slovensky, nevymlouvej se na kraviny. Slováci jsem bez problému píší. Češi jen nerozumí, proč nás neustále obtěžuješ tou bolševickou propagandou. Ty si jitrnice, kterou svět neviděl. Blbínek, co skočí na každý bolševický špek, ty Diano, odstraněná princem. Jinak starej se o Fica a neotravuj čechy bolševiku. Už jen za ten výklad ruské okupace zaloužíš pár facek. Česká vläda nota bene nedobrovolně vězněná v rusku nikdy oficiálně bolševika o okupaci neprosila, to si zapiš za uši. A neserse do toho, jaká vojska kde chcem na obranu před takovými bolševickými fanatiky jako jsi Ty. Ty si konkrtně dukazem, lroč je třeba být před bolševiky ve střehu, ty likvidace slovanů...
     Velkamedvědice
     • Re: jářku
      26.06.2014 11:47

      Jářku má pravdu.....bohužel USA jsou dnes mnohem nebezpečnější celému světu než Rusko. Je třeba si přiznat pravdu. Mluvěj o šíření svobody a demokracie ale ve skutečnosti zabíjej a kradou.
Aktuální komentáře
22.04.2021
22:01Bidenovy daně vystrašily trhy  
17:55Zelené energie se zelenají, na Ameriku však doléhají pochybnosti  
17:23Hlavně tomu neříkejte odbory
17:04Vláda chce 3. května uvolnit zbytek obchodů a část služeb. Pandemie se ale musí vyvíjet pořád dobře, řekl Havlíček
16:44Stratégové doporučují kupovat palladium. Cenu bude zvedat hlad automobilek i čipařů
16:44Závazek USA více snížit emise podpořil zelené investice. Akcie míří vzhůru  
15:39ČEZ, a.s.: Členem představenstva ČEZ bude od 29. 6. Jan Kalina
15:26Největší světový smluvní výrobce čipů chystá rozšíření výroby, reaguje na globální nedostatek
14:15Kolaps Archegos strhává Credit Suisse opět do záporu. Akcie strmě klesají  
14:00ECB podle očekávání potvrdila sazby i program nákupů aktiv
13:53Zelené investice, robotika nebo americké top firmy? Poslechněte si, jak zajímavě investovat volné peníze už od pětistovky měsíčně
13:23Nejdůvěryhodnější firma na světě
11:56Zdražování pražských bytů v prvním čtvrtletí opět zrychlilo
11:40Krugman: Automatizace, univerzální příjem a inflace
11:37Novinky z trhu START: Blíží se jarní START Day a Primoco upisuje nové akcie
11:37AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2020
10:33Akciím se dopoledne daří, eurodolar přešlapuje před ECB  
10:10Organické tržby Nestlé rostly nejvíce za 10 let
9:31Credit Suisse skončila kvůli Archegos ve ztrátě 252 mil. franků, trh čekal ještě větší
9:03Rozbřesk: Pátý týden dovolené by mohl stát firmy desítky miliard korun

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Honeywell International Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
Schlumberger NV (03/21 Q1, Bef-mkt)
7:00Daimler AG (03/21 Q1)
8:00UK - Maloobchodní tržby vč. PHM, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
13:00American Express Co (03/21 Q1)
13:30Kimberly-Clark Corp (03/21 Q1)