Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Počet pracovních míst mimo zemědělství v červenci vzrostl o 209 tisíc a míra nezaměstnanosti neočekávaně stoupla na 6,2 %

Počet pracovních míst mimo zemědělství v červenci vzrostl o 209 tisíc a míra nezaměstnanosti neočekávaně stoupla na 6,2 %

01.08.2014 14:39, aktualizováno: 1.8. 15:10
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Největší množství nových pracovních míst vytvořila americká ekonomika ve finančních službách, ty přidaly 47 000 míst, ve zpracovatelském průmyslu přibylo 28 000 míst, hlavně v pozicích okolo automobilových a nábytkářských produktů. V retailovém obchodě se nechalo zaměstnat 27 000 lidí hlavně jako dealeři automobilů nebo obsluha restaurací a další stravovacích zařízení.

Pracovní místa byla vytvořena ještě v dopravě a stavebnictví. Nová pracovní místa dokázala vytvořit i státní správa a orgány vlády. Jediným sektorem, kde došlo ke ztrátě pracovních míst je sektor krátkodobého zboží, nejvíce k poklesu přispěl potravinářský průmysl a papírenský průmysl.

non_farm

Míra nezaměstnanosti se v červenci neočekávaně dostala na hodnotu 6,2 %, při očekávání trhu 6,1 %. Trh tak očekával alespoň stejnou hodnotu jako v minulém měsíci červnu. Počet nezaměstnaných osob v USA tak stoupnul na 9,7 milionů. Meziročně však stále nezaměstnanost poklesla o 1,1 %, neboli 1,7 milionu lidí bylo ve stejném období loňského roku nezaměstnaných.

Nejvíce jsou nezaměstnaností stále postiženi nejmladší lidé. U nich dosahuje míra nezaměstnanosti až 20 %, ti si dlouhodobě hledají první nebo novou práci velmi špatně.

Počet dlouhodobě nezaměstnaných (tzn. déle než 27 týdnů) se prakticky nezměnil z červnových čísel. V červenci jich bylo 3,2 mil. Dlouhodobě nezaměstnaní tvoří 32 % veškeré nezaměstnanosti, přesto jejich počet klesl o 1,1 mil proti stavu před 12 měsíci.

nezamUSA


Váš názor
  •  
    01.08.2014 16:17

    ... fakt už s těmi blábolama končete...pouze překládáte názory Bloombergu...se zopakuji USA NEROSTE a ani NEPOROSTE !!! Je to MARKETING a jde to z těch čísel vidět stále více. 2Q USA fa totální fraška, oslnilo to pouze Vás analytiky když fa průměrně reportovali skvěle, jelikož Vaše odhady byli vystaveny na minimum, přitom ty "hlavní" fa s bídou generovali zisky stejné jako v 2Q2013 a spousty fa ještě horší a přitom akcie od loňska jsou podstatně výše - neoprávněně. Je to BLUD, jak zde stále píšete bláboly o zlatu jde vidět, že jste naprosto všichni totoálně přisrání ze zlata neb se bojíte, že přichází den zůčtování. Bláboly o inflaci / deflaci je tak max. pro americké patrioty co skrz bílo - modro - červenou vlajku nevidí zbytek světa. V poslední době mám nejraději ten Váš příběh ÚROKOVÁ SAZBA vs. kolaps zlata :DDD. Úroková sazba je vždy POD inflací, nikdy se ji nerovná a už vůbec NEGENERUJE POZITIVNÍ ZISK v papírové formě...opravdu ubohost ... analytik je u mě VELMI SCHOPNÝ PŘEKLADATEL o ničem jiném to není, proto každý den stává do svého zaměstnání což vypovídá o schopnosti "věštit" své :))
    medvědKodiak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data