Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČR: Službám chybí poptávkový impuls

ČR: Službám chybí poptávkový impuls

7.8.2014 10:58
Autor: Petr Dufek, ČSOB

Ani červnové výsledky nebyly ve znamení pozitivního obratu ve službách, jak ukazuje následující graf. 

2

V souladu s předchozími trendy rostou výkony v dopravě a skladování, což nepochybně odráží zvýšenou poptávku ze strany průmyslu i obchodu. S tím souvisí i větší zájem o leasing, který pomáhá k růstu poptávky a tržeb leasingových společností.

Nicméně většina dalších tržních služeb rozhodně zlepšení stále ještě nevykazuje.

Vyšší výnosy za ubytování kompenzují slabší výkony restaurací, a tak i tato část ekonomiky se pohybuje blízko nuly. Téměř na nule je i meziroční tempo IT služeb. Telekomunikace jsou v mínusu stejně jako cestovní agentury, letecká doprava a poštovní služby.

Červnové výsledky podobně jako čísla za celý druhý kvartál naznačují, že služby k ekonomickému růstu zatím příliš nepomáhají. I když bude nejspíše výsledek HDP za druhý kvartál opět blízko trojky, bude to hlavně zásluhou zpracovatelského průmyslu.

Zatímco z pohledu poptávky je současný ekonomický růst rovnoměrně ukotvený mezi spotřebu, investice a export, na straně nabídky stojí stále především na bedrech průmyslu představujícího zhruba třetinu celé ekonomiky.

1Upozornění:

Tento článek vytvořila společnost Československá obchodní banka, a.s., Patria Online a.s. nenese odpovědnost za jeho obsah.

Informace obsažené v tomto dokumentu poskytuje Československá obchodní banka, a. s. (dále jen „ČSOB“) v dobré víře a na základě pramenů, které považuje za správné, důvěryhodné a odpovídající skutečnosti. Přesto ani ČSOB ani žádný z jejích zaměstnanců či zmocněnců nepřebírá žádnou právní odpovědnost ani záruku vůči klientovi za jakoukoliv informaci, která je obsažena v tomto dokumentu, a zároveň ČSOB nečiní žádné prohlášení ohledně přesnosti a úplnosti těchto informací. ČSOB také nepřebírá jakoukoliv odpovědnost za případnou ztrátu nebo škodu, kterou může klient utrpět. ČSOB jako aktivní účastník obchodování na finančních trzích upozorňuje adresáty tohoto dokumentu, že obchoduje s investičními nástroji, ke kterým se vztahují informace obsažené v tomto dokumentu. Bez předchozího souhlasu ČSOB nelze tento dokument ani jeho části kopírovat nebo dále šířit. Tento dokument má pouze informační charakter a jeho text není právně závazný, nepředstavuje nabídku podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), ani veřejnou nabídku podle § 1780 občanského zákoníku.

Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Čtěte více:

Průmysl v režii automobilek
6.8.2014 9:11
I červnový výsledek průmyslu považujeme za velmi dobrý a slibný z pohl...
Export aut táhne zahraniční obchod nahoru
6.8.2014 9:13
Zahraniční obchod ČR skončil v červnu dalším rekordním přebytkem. Po...
Stavebnictví v černých číslech
6.8.2014 9:28
K dobrému výsledku se vypjalo v červnu i stavebnictví. Meziročně se ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data