Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dlouhodobé investiční příležitosti - aktualizace portfolia

Dlouhodobé investiční příležitosti - aktualizace portfolia

12.09.2014 11:00
Autor: Research, Patria Finance

Tým analytiků Patria Direct přistoupil po proběhnuvších firemních výsledcích za druhé letošní čtvrtletí v USA a západní Evropě k aktualizaci svého seznamu Dlouhodobých investičních doporučení (DIP).

Změn v našem preferenčním seznamu bylo tentokrát více. Ze seznamu vyřazujeme například v uplynulých měsících mimořádně výkonné akcie Veolia, kde celkový výnos od zařazení na náš preferenční seznam DIP dosáhl téměř 60 procent. Vyřazujeme například i některé akcie z finančního sektoru jako BNP Paribas, či Allianz s celkovým ziskem více než 40, resp. 35 procent. Ve všech těchto i mnohých dalších případech došlo k naplnění našeho investičního cíle,“ komentoval změny v seznamu hlavní zodpovědný za jeho skladbu analytik Patria Direct Branislav Soták.

Za atraktivní mezi evropskými sektory považujeme například sektor bank, zdravotnictví, či technologií. Do seznamu dlouhodobých příležitostí jsme tak nově zařadili například akcie německé bankovní skupiny Deutsche Bank, švédskou farmaceutickou společnost Meda, či francouzského mobilního operátora Iliad,“ doplnil Soták.

Celkem bylo do preferenčního seznamu nově zařazeno 13 společností napříč sektory. Kompletní seznam Dlouhodobých investičních příležitostí je klientům Patria Direct k dispozici ZDE

Přehled společností, které byly ze seznamu vyřazeny:
sykora
Produkt Dlouhodobých investičních příležitostí je zaměřen na ty investory, kteří drží pozice v řádu měsíců až let. Základem pro výběr titulů je náš vlastní monitorovací mechanismus, který je založen na dvou dimenzích - ohodnocení potenciálního růstu a identifikaci atraktivní hodnoty akcií. Podle výsledků screeningu se tak jednotlivé sektory a tituly dají seřadit ve dvourozměrném prostoru, což umožňuje posoudit jejich relativní atraktivnost. Výběr konkrétních titulů je následně založen výhradně na principech fundamentální analýzy hospodaření daných firem, bez ohledu na převládající názor na trhu, a ve všech případech s důrazem na strukturální příběh daného titulu či sektoru. Další vhodné dlouhodobé investiční příležitosti vytváří např. vývoj v předmětném sektoru, restrukturalizace, předpokládaný vývoj profitability, či volné hotovosti“ vysvětlil Soták.

A jak tedy s produktem pracovat? Seznam Dlouhodobých investičních příležitostí je místem, kam se ve Vámi zvoleném okamžiku podíváte, máte-li zájem o dlouhodobou strategickou investici napříč různými sektory na americkém nebo evropském akciovém trhu. Načasování vstupu je tak plně ve Vaší režii. Načasování výstupu obstarají analytici Patria Direct tím, že stáhnou daný titul ze seznamu. Opuštění pozice se obvykle opírá o splnění jedné ze dvou podmínek, jimiž jsou zásadní fundamentální změny v hospodaření společnosti, nebo dosažení stanoveného investičního cíle. Dlouhodobé investiční příležitosti navíc podléhají pravidelné kvartální revizi.

Argumentů pro pravidelné dlouhodobé investování je celá řada. Počínaje vyhlazením běžné tržní volatility, přes nižší poplatkovou zátěž, až po dosahování tzv. složeného výnosu (compound return). Na vysvětlenou, pokud například daná konkrétní akcie dosáhne v pěti letech v řadě po dobu jejího držení v průměru 10% zhodnocení, počáteční investici např. 1 000 USD tímto způsobem investor zhodnotí na konečných 1 611 USD, což je o celých 111 USD více, než pokud 5x po sobě se stabilním vstupním kapitálem 1000 USD dokáže vyrobit v průměru výnos 10 procent za rok.Upozornění

Tento dokument byl vytvořen analytickým oddělením společnosti Patria Direct, a.s., licencovaným obchodníkem s cennými papíry regulovaným Českou národní bankou.

Patria vycházela z důvěrných externích zdrojů, zejména databáze agentury Bloomberg. Patria však za úplnost a přesnost takto převzatých informací neodpovídá.

Tituly uvedené v tomto dokumentu představují investiční tipy analytiků Patrie. Doporučení makléřů Patrie ohledně těchto titulů v konkrétním okamžiku však mohou být odlišné, a to zejména s ohledem na investiční profil konkrétního klienta, kterému je poskytována služba investičního poradenství, ale také s ohledem na současný, resp. očekávaný budoucí, vývoj na finančních a kapitálových trzích.

Finanční nástroje nebo strategie zmíněné v dokumentu nemusí být vhodné pro každého investora. Názory a doporučení zde uvedené neberou v úvahu situaci jednotlivých klientů, jejich finanční situaci, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní cenné papíry, finanční nástroje nebo strategie konkrétním investorům.

Tento dokument má sloužit investorům, u nichž se očekává, že budou činit vlastní investiční rozhodnutí a budou se o výhodnosti investic do jakýchkoli investičních nástrojů zde uvedených rozhodovat samostatně, zejména na základě náležitého zvážení ceny, případného nebezpečí a rizik, jejich vlastní investiční strategie a vlastní právní, daňové a finanční situace.


Hodnota, cena či příjem z uvedených aktiv se může měnit anebo být ovlivněna pohybem směnných kurzů. V důsledku těchto změn může být hodnota investice do uvedených aktiv znehodnocena. Úspěšné investice v minulosti neindikují ani nezaručují příznivé výsledky do budoucna.


Pro další informace viz http://www.patria.cz/disclaimer.html


Čtěte více:

Dlouhodobé investiční příležitosti - Německo je stále tou starou dobrou
22.07.2014 17:10
Německá ekonomika má za sebou období růstu, který byl na poměry v euro...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2021
16:30Kritik dohody s PPF Petrus Advisers navrhne do dozorčí rady Monety vlastního člena
16:05Chavez: Digitální dolar
14:49Ekonomika letos stoupne o 3,1 procenta. Deficit se prohloubí a veřejný dluh poroste, odhaduje ministerstvo
14:10Investiční bankovnictví (a boom SPAC) pomohlo Goldman Sachs k rekordním výsledkům
13:18JPMorgan skončila kvartál s rekordním ziskem. Vyhlídky úvěrování ale trhy netěší
12:49Peníze na fond obnovy: Evropská komise si od června chce půjčovat 150 miliard eur ročně
11:47Mezinárodní agentura pro energii díky očkování zlepšila výhled poptávky po ropě
11:47Rozjíždí se výsledková sezóna, akcie lehce v plusu  
11:36Průmyslová výroba v EU i v eurozóně v únoru opět klesla
10:52ČNB začne řešit, jak dlouho bude ekonomika potřebovat její podporu, říká Rusnok
9:15Rozbřesk: Odchylka inflace od prognózy ČNB klesá
8:46Evropské burzy mají po zelené Wall Street namířeno do plusu. Více než inflace zajímají výsledky  
8:46Studie Roland Berger: Problémy s nedostatkem čipů neskončí. Poptávku zvýší elektroauta i automatizace řízení
5:58Řešení dluhů, o kterém se moc nehovoří
13.04.2021
22:02S&P 500 je na dalším maximu  
17:38Další fáze cyklu?
17:21Výnosy po inflaci klesly, zprávy o vakcíně nevadí, Nasdaq v čele růstu  
15:23Coinbase IPO: Kryptoměny vstupují na burzu  
15:09Inflace v USA roste, ale obavy nezvedá  
13:58Stratég JPMorgan: Trh obrací. Hodnotové akcie budou vítězit nad růstovými  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Bed Bath & Beyond Inc (02/21 Q4, Bef-mkt)
Tesco PLC (02/21 Q4)
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:00JPMorgan Chase & Co (03/21 Q1)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (03/21 Q1)
14:00Wells Fargo & Co (03/21 Q1)