Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dlouhodobé investiční příležitosti - aktualizace portfolia

Dlouhodobé investiční příležitosti - aktualizace portfolia

12.09.2014 11:00
Autor: Research, Patria Finance

Tým analytiků Patria Direct přistoupil po proběhnuvších firemních výsledcích za druhé letošní čtvrtletí v USA a západní Evropě k aktualizaci svého seznamu Dlouhodobých investičních doporučení (DIP).

Změn v našem preferenčním seznamu bylo tentokrát více. Ze seznamu vyřazujeme například v uplynulých měsících mimořádně výkonné akcie Veolia, kde celkový výnos od zařazení na náš preferenční seznam DIP dosáhl téměř 60 procent. Vyřazujeme například i některé akcie z finančního sektoru jako BNP Paribas, či Allianz s celkovým ziskem více než 40, resp. 35 procent. Ve všech těchto i mnohých dalších případech došlo k naplnění našeho investičního cíle,“ komentoval změny v seznamu hlavní zodpovědný za jeho skladbu analytik Patria Direct Branislav Soták.

Za atraktivní mezi evropskými sektory považujeme například sektor bank, zdravotnictví, či technologií. Do seznamu dlouhodobých příležitostí jsme tak nově zařadili například akcie německé bankovní skupiny Deutsche Bank, švédskou farmaceutickou společnost Meda, či francouzského mobilního operátora Iliad,“ doplnil Soták.

Celkem bylo do preferenčního seznamu nově zařazeno 13 společností napříč sektory. Kompletní seznam Dlouhodobých investičních příležitostí je klientům Patria Direct k dispozici ZDE

Přehled společností, které byly ze seznamu vyřazeny:
sykora
Produkt Dlouhodobých investičních příležitostí je zaměřen na ty investory, kteří drží pozice v řádu měsíců až let. Základem pro výběr titulů je náš vlastní monitorovací mechanismus, který je založen na dvou dimenzích - ohodnocení potenciálního růstu a identifikaci atraktivní hodnoty akcií. Podle výsledků screeningu se tak jednotlivé sektory a tituly dají seřadit ve dvourozměrném prostoru, což umožňuje posoudit jejich relativní atraktivnost. Výběr konkrétních titulů je následně založen výhradně na principech fundamentální analýzy hospodaření daných firem, bez ohledu na převládající názor na trhu, a ve všech případech s důrazem na strukturální příběh daného titulu či sektoru. Další vhodné dlouhodobé investiční příležitosti vytváří např. vývoj v předmětném sektoru, restrukturalizace, předpokládaný vývoj profitability, či volné hotovosti“ vysvětlil Soták.

A jak tedy s produktem pracovat? Seznam Dlouhodobých investičních příležitostí je místem, kam se ve Vámi zvoleném okamžiku podíváte, máte-li zájem o dlouhodobou strategickou investici napříč různými sektory na americkém nebo evropském akciovém trhu. Načasování vstupu je tak plně ve Vaší režii. Načasování výstupu obstarají analytici Patria Direct tím, že stáhnou daný titul ze seznamu. Opuštění pozice se obvykle opírá o splnění jedné ze dvou podmínek, jimiž jsou zásadní fundamentální změny v hospodaření společnosti, nebo dosažení stanoveného investičního cíle. Dlouhodobé investiční příležitosti navíc podléhají pravidelné kvartální revizi.

Argumentů pro pravidelné dlouhodobé investování je celá řada. Počínaje vyhlazením běžné tržní volatility, přes nižší poplatkovou zátěž, až po dosahování tzv. složeného výnosu (compound return). Na vysvětlenou, pokud například daná konkrétní akcie dosáhne v pěti letech v řadě po dobu jejího držení v průměru 10% zhodnocení, počáteční investici např. 1 000 USD tímto způsobem investor zhodnotí na konečných 1 611 USD, což je o celých 111 USD více, než pokud 5x po sobě se stabilním vstupním kapitálem 1000 USD dokáže vyrobit v průměru výnos 10 procent za rok.Upozornění

Tento dokument byl vytvořen analytickým oddělením společnosti Patria Direct, a.s., licencovaným obchodníkem s cennými papíry regulovaným Českou národní bankou.

Patria vycházela z důvěrných externích zdrojů, zejména databáze agentury Bloomberg. Patria však za úplnost a přesnost takto převzatých informací neodpovídá.

Tituly uvedené v tomto dokumentu představují investiční tipy analytiků Patrie. Doporučení makléřů Patrie ohledně těchto titulů v konkrétním okamžiku však mohou být odlišné, a to zejména s ohledem na investiční profil konkrétního klienta, kterému je poskytována služba investičního poradenství, ale také s ohledem na současný, resp. očekávaný budoucí, vývoj na finančních a kapitálových trzích.

Finanční nástroje nebo strategie zmíněné v dokumentu nemusí být vhodné pro každého investora. Názory a doporučení zde uvedené neberou v úvahu situaci jednotlivých klientů, jejich finanční situaci, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní cenné papíry, finanční nástroje nebo strategie konkrétním investorům.

Tento dokument má sloužit investorům, u nichž se očekává, že budou činit vlastní investiční rozhodnutí a budou se o výhodnosti investic do jakýchkoli investičních nástrojů zde uvedených rozhodovat samostatně, zejména na základě náležitého zvážení ceny, případného nebezpečí a rizik, jejich vlastní investiční strategie a vlastní právní, daňové a finanční situace.


Hodnota, cena či příjem z uvedených aktiv se může měnit anebo být ovlivněna pohybem směnných kurzů. V důsledku těchto změn může být hodnota investice do uvedených aktiv znehodnocena. Úspěšné investice v minulosti neindikují ani nezaručují příznivé výsledky do budoucna.


Pro další informace viz http://www.patria.cz/disclaimer.html


Čtěte více:

Dlouhodobé investiční příležitosti - Německo je stále tou starou dobrou
22.07.2014 17:10
Německá ekonomika má za sebou období růstu, který byl na poměry v euro...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.01.2020
22:01Koronavirus zasáhl zámořské trhy
18:11Bez ženy na akciový trh zapomeňte
17:05Roman Koděra: Star Trek versus Star Wars a jeden tip pro investory
16:54Evropa končí týden úspěšně, Ameriku zaskočil druhý případ nákazy  
16:10O kolik tedy vlastně propadl ten náš hypoteční trh?
15:34Prognóza Patrie: O2 kvůli útlumu na českém i slovenském trhu mírně klesly tržby  
14:53Chalaux: Překvapivě hladké vysvětlení jedné ekonomické záhady
13:35PFNonwovens a.s. - Kalendář zveřejňovacích povinností 2020
12:55Perly týdne: ČNB a bankroty centrálních bank, návrat Grahama a my radši ve svém
12:13Intelu (+5,6 %) pomohla datová centra, potěšil roční prognózou
11:21Michl navrhne, aby ČNB více investovala do zelených dluhopisů
11:01Nejistota ohledně fúze operátorů v USA se promítla do tržeb Ericssonu (-9 %)
10:35Firmy v průmyslu už trápí spíše nedostatečná poptávka než nedostatek lidí (komentář analytika)
10:22Bývalý šéf Wells Fargo zaplatí za skandál s falešnými účty
10:13Akcie se vracejí nahoru. WHO tlumí strach, evropská data dopadla smíšeně  
10:09Pražská burza: Výhled na rok 2020 (komentář analytika)  
9:15Rozbřesk: ECB zahájila revizi své politiky
9:14Spotřebitelé v Česku v lednu méně věřili ekonomice
8:58Obětí viru přibývá, globální stav nouze to ale není. Evropské akcie mohou v úvodu růst  
5:59Ropná dekáda: Proč už ropné šoky nejsou, co bývaly?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - PMI v průmyslu