Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Napůl plná sklenice

Napůl plná sklenice

06.05.2015 22:21
Autor: Jiří Tintěra, Patria Finance

Americké trhy ve středu ztrácely, to je bez debat. Liší se však interpretace. Pesimista vidí, že index S&P 500 spadl na nejnižší úroveň za poslední měsíc. Optimista mu však může oponovat, že od historického maxima z konce dubna ztratil index S&P 500 zatím pouze 2,75 %. Index S&P 500 tedy zavřel seanci poklesem o -0,4 % na 2080 bodů. Cenově vážený Dow Jones Industrial Average Index ztratil -0,48 % a technologický NASDAQ Composite skončil slabší o -0,4 %.

Akciové trhy dnes sledovaly vystoupení šéfky FEDu Janet Yellenové, která se věnovala hlavně regulaci. Kromě toho ale také uvedla, že valuace akcií jsou vysoko a že dlouhé sazby se nacházejí na velmi nízkých úrovních, ze kterých by mohly vyskočit vzhůru, až FED utáhne politiku. Otázka je kdy. Část trhu, která očekává zvýšení už na červnovém zasedání, musela být dnes zklamaná. Důvod je, že zveřejněné data o nezaměstnanosti ADP signalizují útlum. Zveřejněný výsledek 169 tis. nových pracovních míst nejenom, že nesplnil očekávání analytiků na úrovni 200 tis., ale byl i horší než data za březen, kdy bylo reportováno 175 tis míst.

Poměrně divoké bylo obchodování na trhu s ropou. První letošní pokles zásob ropy typu WTI znamenal průběžné denní zisk 3,6 %, nicméně zbytek seance byl ve znamení výběrů zisků a ropa si nakonec připsala pouze 0,36 %. Za necelé dva měsíce ropa posílila už téměř o 50 % a dnešní seanci zavřela na konečných 60,60 USD za jeden barel.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data