Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pražská burza otevírá zanedbatelným růstem; Evropa hledá směr; DAX tlačí dolů Volkswagen (-16 %)

Pražská burza otevírá zanedbatelným růstem; Evropa hledá směr; DAX tlačí dolů Volkswagen (-16 %)

21.09.2015 10:03
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá růstem o 0,2 % poté, co minulý týden propadla nejvíce za poslední měsíc. Západoevropské burzy v úvodu při vysoké voaltilitě hledají směr, když po úvodním poklesu mírně rostou. Hlavní západoevropské indexy přidávají přibližně 0,3 %, když výjimku tvoří německý DAX , který od rána výrazně ztrácí.

Středoevropské burzy otevírají mírným poklesem, když reagují více na páteční propad na Wall Street než na dnešní růst v Číně. Polský WIG 20 ztrácí 0,15 %, maďarský BUX odepisuje 0,2 % a rakouský ATX oslabuje o 0,2 %. Pražskou burzu drží v zelených číslech především rakouské tituly, které si připisují růst do 0,5 %. Akcie ČEZ stagnují kolem 514 a akcie Komerční banky jen zanedbatelně klesají na 5375 .

Německý DAX stahují do červených čísel akcie Volkswagen, které propadají o více než 16 % na 135,5 EUR. Akcie této největší světové automobilky propadají nejvíce za posledních téměř 7 let, když vedení firmy přiznalo, že pro obcházení emisních norem automobilka používala speciální software, který aktivoval všechny ovladače emisí pouze při oficiálních kontrolách emisí. Tato zpráva zasáhla celý automobilový sektor, když akcie BMW i Daimler shodně ztrácejí 3,5 %.

Akcie pojišťovny RSA Insurance propadají o více než 20 % poté, co švýcarská společnost Zurich Financial stáhla svou nabídku na převzetí této firmy. Vedení Zurich Financial stahuje svou nabídku kvůli nečekaným ztrátám v divizi obecného pojištění.


Čtěte více:

Rozbřesk - Syriza zvítězila v řeckých volbách… vidina politické stability může trhy uklidnit
21.09.2015 9:10
Řecké parlamentní volby jakoby zopakovaly předešlý výsledek. Syriza je...
Volkswagen vyšetří případ zatajování emisí u vozů v USA; titul padá o 16 %!
21.09.2015 9:18
Německá automobilka Volkswagen nechá nezávisle vyšetřit zjištění ameri...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.03.2026
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa