Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha na vlně optimismu

Praha na vlně optimismu

17.12.2015 8:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Index pražské burzy PX včera mírně posílil o 0,12 % na 930,1 bodu. Objem obchodů s akciemi činil 0,384 mld. (průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,681 mld. Kč).

Index PX , při stagnaci ČEZu na úrovni 425 , táhla vzhůru Komerční banka, která posílila o 1,23 % na 4783 CZK/akcie. Ostatním titulům z finančního sektoru se nedařilo, Erste odepsala 0,24 procenta a VIG zakončil den o 0,85 % níže.

Výraznější korekcí včera prošla Fortuna, když ztratila 2,1 % na 79,1 korun a rovněž O2 CR sestoupala o 0,8 % na 248 CZK/akcie. Z menších kapitalizací rostly cenné papíry Pegasu (+1,64 %), Stock Spirits vystřelil o 5 % a Unipetrol posílil o tři desetiny procenta na kurz 162,5 CZK/akcie.

NWR včera stagnovala na úrovni úterního závěru, tedy ceně deset haléřů za akcii. Titulu neuškodilo ani hodnocení ratingové společnosti Moody’s, která potvrdila rating na stupni Caa3, změnila ale výhled na negativní.

Včera ráno přišla z ČEZu zpráva, že protahující se odstávka jaderných bloků v JE Dukovany by neměla ovlivnit výplatu letošní dividendy, která by měla zůstat v souladu s již dříve ohlášeným plánem. Česká energetika rovněž prohlásila, že zájem o koupi OKD není pro ČEZ logickým krokem.

I dnes očekáváme obchodování na pražské burze v zelených číslech. Mělo by následovat pozitivní náladu na okolních trzích, což indikují i futures na index DAX , které získávají 1,60 %. Výraznější růst očekáváme na finančních titulech. Zajímavostí jsou akcie společnosti ČEZ, které jsou zatím vůči pozitivní náladě na trzích značně rezistentní, říká trader Patria Tomáš Uher.

 



Čtěte více:

Fed & zvýšování úroků: gradualismus, nikoliv však mechanický
17.12.2015 11:00
Čas se dnes ve středu 16. 12. ve 20:00 po dlouhých devíti letech napln...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO
14:45Trumpův velký den: USA a Británie uzavřely 'úplný a komplexní' obchodní pakt

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data