Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Samsung a Alibaba budou spolupracovat v oblasti mobilních plateb

Samsung a Alibaba budou spolupracovat v oblasti mobilních plateb

19.05.2016 9:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Jihokorejská společnost Samsung Electronics a čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding budou spolupracovat v oblasti systémů pro mobilní platby. Informují o tom jihokorejská média. Pro Samsung je Čína potenciálně rychle rostoucím trhem, kterému dominují místní firmy Alipay a Huawei Pay. Expanze by mohla Samsungu pomoci v boji s americkým Applem v oblasti platebních služeb.

Samsung nabízí službu pro mobilní platby Samsung Pay, Alibaba provozuje podobnou službu Alipay. Samsung vstoupil na trh s mobilními platbami v Číně v březnu, o měsíc později než konkurenční Apple se svou službou Apple Pay. Ještě v letošním roce chce Samsung zahájit nabídku platebních služeb v Austrálii, Brazílii, Singapuru, Španělsku a Británii.

Mluvčí Samsungu dohodu s Alibabou potvrdil. Bližší detaily o spolupráci firma hodlá zveřejnit až v pátek.

V současnosti uživatelé Samsung Pay mohou platit svým chytrým telefonech v téměř všech maloobchodních prodejnách, které přijímají platební karty. Nově by podle zdrojů měl být Samsung Pay zahrnut do platformy Alipay jako jedna z platebních metod.

Alipay má v Číně zhruba 450 milionů uživatelů. Samsung Pay používá v Koreji a v USA více než pět milionů osob. Od spuštění služby v Koreji loni v srpnu se přes Samsung Pay uskutečnily v zemi transakce v hodnotě zhruba jednoho bilionu wonů (20,2 miliardy Kč), uvedla korejská tisková agentura Jonhap.

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, na čínském trhu ale v posledních letech jeho podíl klesá. Podle výzkumné společnosti Counterpoint Technology Research se loni jeho podíl v Číně snížil na 7,7 procenta z 12,8 procenta před rokem. Samsung tak byl v zemi šestým největším prodejcem.

Zdroj: ČTK

Čtěte více:

Ant Financial Alibaby získalo v private placementu přes 4,8 mld. USD
26.04.2016 13:51
Finanční skupina Ant Financial čínské ecommerce skupiny Alibaba získal...
Výsledky Alibaba (DIP) - komentář analytika
05.05.2016 16:27
Čínský e-commerce gigant Alibaba (DIP) dnes představil sadu hospodářsk...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.09.2025
6:27Gundlach: Riziko vyšší inflace a příliš uvolněné monetární politiky
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba