Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P 500 dotahuje úrovně před Brexitem

S&P 500 dotahuje úrovně před Brexitem

01.07.2016 22:03
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Akciové trhy v zámoří pokračovaly v zotavení z šoku způsobeného výsledkem britského referenda minulý pátek. Index S&P 500 už se dnes dostával na úroveň 5 bodů pod zavírací hodnotou z minulého čtvrtka. I přes velkou nejistotu na kapitálových trzích se barometr dostává na dostřel historických maxim. Pomáhají hlavně vyjádření centrálních bank o tom, že jsou připraveny dodat stimuly, pokud se situace vyhrotí. S&P 500 za poslední 4 seance připal 5,1 % a je na cestě za nejlepším týdnem od loňského listopadu.
Sice máme první pátek v měsíci, tak nebyly dnes reportovány data z trhu práce. Dočkali jsme se indexu nákupních manažerů ISM za červen. Očekávala se stagnace na 51,3, přišlo příjemné překvapení v podobě 53,2. Automobilky zveřejňovaly své prodeje v USA, pokles odbytu Volkswagenu na tomto trhu nenachází dno, kdy v červnu propadl o dalších 22 %.

Index Dow Jones Industrial Average se celý den pohyboval v kladných hodnotách, maxima ale podržet nedokázal. Týden končil na úrovni 17947 bodů (+0,1 %). Široký S&P 500 už znovu bere útokem historická maxima, taktéž mu ale mírně došla pára a ve druhé polovině obchodního dne osciloval okolo hranice 2100 bodů. Ve 22:00 se psala hodnota 2102 bodů (+0,2 %). Technologický Nasdaq Composite dnes přidal o 0,4 % na 4862 bodů.

Měnový pár EURUSD dnes prokazoval tendence oslabujícího dolaru, v odpoledních hodinách jej ale začala přitahovat úroveň první rezistence (1,1116), kde se pár i pohyboval v období závěru obchodování na akciových trzích. Ropa WTI se znovu dostala na hranici 49 USD/barel. Za minulý kvartál si komodita připsala 28 %. Další komodita, které se aktuálně daří, je zlato. Trojská unce žlutého kovu zdražila o 1,5 % na cenu 1336 USD.

Z jednotlivých sektorů se dařilo komoditním akciím a zpracovatelskému průmyslu. Finanční sektor se nacházel na opačném spektru, když se zmiňují nízké výnosy na dluhopisech jako negativní faktor pro výsledky hospodaření. Akcie Bank of America ztratily 1,3 %, kdy klesly na cenu 13,09 USD. Nedařilo se ani akciím Micron Technology Inc., které padly o 9 % (12,50 USD/akcie). Společnost reportovala ztrátu v minulém kvartále a totéž očekáva za tuto čtvrtinu roku.


Váš názor
  • A diví se snad někdo ?
    04.07.2016 10:33

    Navzdory školení zdejších Apačů je to opět zámoří jehož síla je dominantní silou která svět a hlavně Evropu vytahuje z břečky do které nás zase dostal divoký východ. Dnes je to Brexit, v minulosti pak finanční krize, destrukce a války do kterých nás zatáhli Hitler se Stalinem. Kdo začal novou studenou válku a rozdělování Evropy. Jen zákeřník a ten kdo není schopen soutěžit a obchodovat v míru se uchyluje k podrazům a narušování vztahů.To jsme už zažili tolikrát v historii a přece se najdou noví užiteční ......kteří radějí obsazuí a anektují cizí území celá desetiletí než aby jeden den poctivě pracujovali. Zvyk je železná košile a té neni vždy možné se snadno zbavit. Je pod kůží příliš hluboko zadřená. Přitom je to tak snadné vidět kde je opravdová síla. Stači porovnat, bez nějakého okecávání, kurz rublu s dolarem. Proč se naš pan hradní klaní rublu je nepochopitelné. Že by další diverze ?
    ..
Aktuální komentáře
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data