Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pátek na pražské burze úlevu nepřinesl, index PX klesl o 0,42 %

Pátek na pražské burze úlevu nepřinesl, index PX klesl o 0,42 %

16.09.2016 17:03
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Ani poslední obchodní den týdne nepřinesl pražské burze úlevu. Index pražské burzy PX zůstal v červených číslech čtvrtý den za sebou, obchodování uzavřel na 860,81 bodu a za celý den odepsal 0,42 %. Objem obchodů zůstal dnes pod dlouhodobým průměrem, když dosáhl 0,456 miliardy . Průměrný objem obchodů s akciemi na pražské burze za poslední rok je 0,582 miliardy .

Jediným růstovým titulem byly dnes akcie Pegas Nonwovens (+0,92 % na 799 za kus), zbytek burzy však zamířil jednomyslně dolů.

Největší procentuální propad utrpěly akci výrobců nápojů Kofola a Stock. Akcie Kofoly uzavřely obchodování na 410 za jednu se ztrátou 2,38 %. Akcie Stock oslabily o 2,78 % na 54,15 za kus. Akcie ČEZ, který má největší váhu v rámci indexu, ztratily 0,57 % na 421,60 za jednu. Akcie Unipetrolu zakončily obchodování na ceně 178 za kus se ztrátou 0,78 %.

Dolů mířily také finanční tituly. Akcie VIG odepsaly 0,41 % na 463,20 za jednu. Akcie Erste Group v Praze oslabily o 0,06 % na 693,60 . Akcie této bankovní skupiny obchodované na vídeňské burze ale v době pražského závěru odepisovaly zhruba 2 %.

Bankovní tituly napříč Evropou dnes zamířily dolů, když největší německá banka Deutsche Bank odmítla požadavek amerického ministerstva spravedlnosti, aby zaplatila 14 miliard dolarů za urovnání obvinění z pochybení při prodeji hypotečních cenných papírů. Akcie Deutsche Bank se propadly a stáhly s sebou i další bankovní tituly.

Největší procentuální propad dnes v Praze utrpěly akci výrobců nápojů Kofola a Stock. Akcie Kofoly uzavřely obchodování na 410 za jednu se ztrátou 2,38 procenta. Akcie Stock oslabily o 2,78 procenta na 54,15 za kus.

V červených číslech se dnes pohybovaly také západo- a středoevropské trhy. Britský FTSE 100 odepisoval 0,28 %, francouzský CAC 40 byl nižší o 1,19 % a německý DAX ztrácel 1,56 %.

Polský WIG 20 ztrácel před pražským závěrem 0,4 %. Maďarský BUX ztrácel -0,1 % a rakouský index ATX byl slabší o 0,9 %.


Čtěte více:

Prezidentství Donalda Trumpa může přijít USA na 1 bilion dolarů
16.09.2016 16:00
Éra prezidentství kandidáta Republikánské strany USA Donalda Trumpa mů...
Deutsche Bank táhne dolů i další evropské banky
16.09.2016 13:00
14 miliard dolarů je částka, o kterou si údajně řekli američtí regulá...
Inflace v USA stoupla výš, než se čekalo
16.09.2016 14:43
Index spotřebitelských cen ve Spojených státech za srpen stoupl o 0,2 ...
Zátěžové testy Fedu jsou nelegální, tvrdí americká neziskovka
16.09.2016 16:29
Americký Fed nepostupoval podle zákonů při tzv. „stress testech“, tedy...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data