Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza maže zisky z úvodu týdne; Pegas po dividendě -3 %

Pražská burza maže zisky z úvodu týdne; Pegas po dividendě -3 %

13.10.2016 9:49
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá poklesem o 0,6 %, připisuje si tak již druhý pokles v řadě. Index PX tímto vývojem maže veškerý zbytek zisků z úvodu týdne. Západoevropské burzy rovněž otevírají v červených číslech, když investoři reagují na překvapivě slabá čísla z čínského obchodu za září, kde hlavní obavy vzbuzuje propad vývozu o 5,6 %, zatímco analytici očekávali růst o 2,5 %. V přepočtu do USD však tato čísla vypadají ještě hůře, když takto upravený export meziročně propadl dokonce o 10 %.

Poklesu se v úvodu nevyhýbají ani středoevropské burzy, kde polský WIG 20 ztrácí 1,2 %, maďarský BUX odepisuje 0,4 % a rakouský ATX odevzdává 0,85 %. 

Výběr zisku sledujeme u většiny pražských blue chips, když nejvíce ztrácejí rakouské finanční tituly Erste Bank a VIG společně s Komerční bankou. Tyto tituly odepisují přibližně 1 %, když banky a pojišťovny stojí v čele poklesu západoevropských trhů.

Více než 3 % odepisují akcie Pegas, které se dnes obchodují první den bez nároku na dividendu. Poklesu se brání akcie ČEZ, které po včerejším propadu zanedbatelně rostou na 444 . Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce se dnes po krátké odmlce vrací nad hranici 30 EUR, když na německé burze roste o 2,1 % na 30,35 EUR/MWh. V rámci PX si nejlépe vedou akcie CETV, které rostou o bezmála 2 %, když dohánějí včerejší rally na svém primárním trhu v USA.


Čtěte více:

Čínské výsledky obchodu za září poslaly asijské akcie do ztrát
13.10.2016 8:29
Asijské akcie ohlásily ztrátovou seanci. Ke ztrátám je přivedly cenné ...
Rozbřesk – Číně znovu dochází dech - vývozy i dovozy prudce padají…
13.10.2016 9:13
Velice špatné výsledky hlásí čínský zahraniční obchod za měsíc září. Z...
Vývoz z Číny klesl v září více, než se čekalo
13.10.2016 8:43
Vývoz z Číny v září klesl meziročně o deset procent, mnohem více, než...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data