Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciová Asie: Americký index Dow ovlivnil dění v regionu. Trhy většinou ztrácely

Akciová Asie: Americký index Dow ovlivnil dění v regionu. Trhy většinou ztrácely

22.12.2016 8:34
Autor: Pavel Daniel

Těsně před Vánoci hlásí asijské kapitálové trhy většinou ztráty. Podle agentury Bloomberg vedly do záporných hodnot Asii hlavně japonské a hongkongské akcie. Ty následovaly vývoj v USA. Analytici připisují dění tomu, že indexu Dow se nepodařilo dosáhnout psychologické hranice 20 000 bodů.

Japonský akciový index Nikkei 225 uzavřel obchodní den se ztrátou 0,09 procenta na 19 427,67 bodech, index Topix ztratil 0,07 procenta. Mínusové hodnoty japonské kapitálové trhy zaznamenaly už druhý den. V Číně zase akciový index Shanghai Composie uzavřel obchodní den se ziskem 0,1 procenta na 3 139,56 bodu, ale akciový index CSI 300 odepsal 0,1 procenta na 3 335,67 bodu. Hongkongský akciový index Hang Seng China Enterprises odepisuje 1,33 procenta a Hang Seng index ztrácí 0,86 procenta.

Australský akciový index S&P / ASX 200 přidal během obchodování 0,3 procenta a zaznamenává tak už svou čtvrtou ziskovou seanci. Novozélandský index S&P / NZX 50 přidal už pátý den zisků a zaznamenal růst o 0,72 procenta. HDP země vykázalo za 3. Čtvrtletí roku mezičtvrtletní růst o 1,1 %, když odhad počítal s růstem jen 0,8 %. Jihokorejský akciový index Kospi ztratil 0,11 procenta. Ústavní soud Jižní Koreje oznámil, že začne první slyšení kvůli žalobě na prezidentku Pak Kun-hje, která je obviněna z toho, že nechala svou blízkou přítelkyni doslova „plést se“ do státních záležitostí a vládních věcí tak, že z toho mohla mít osobní zisk.

Ceny ropy zaznamenaly ztráty, když je dolů poslalo podle analytiků neočekávané ohlášení růstu amerických zásob ropy za minulý týden a prohlášení Libye, že chce zvýšit produkci ropy v průběhu několika příštích měsíců. Cena ropy Brent se aktuálně obchoduje za 54,59 USD/barel, když se během obchodování dostala na ztrátu 4 centů na ceně 54,42 USD za barel. Ropa West Texas Intermediate se aktuálně obchoduje za 52,47 USD/barel, ale během obchodování klesla až o 5 centů na 52,44 USD za barel. Americké zásoby ropy podle EIA za minulý týden překvapivě vykázaly růst, a to o 2,3 milionu barelů¨.



Čtěte více:

Minulost vrátit nelze: Ekonomika už nepotřebuje chlapáky, ale jemné muže
22.12.2016 7:07
Donald Trump chce, aby se ve Spojených státech opět vyráběly věci. Slí...
Proč nyní tak velké nadšení z průmyslových akcií?
21.12.2016 19:13
Akcie společnosti United Technologies si v letošním roce prochází podo...
Summary: Nike, FedEx, Accenture
21.12.2016 17:46
USA: Nike Inc Výrobce sportovního oblečení opět předčil očekávání. C...
Wall Street si vzala pauzu na vydechnutí
21.12.2016 22:01
Americké akciové indexy se dnes ostyšně obchodovaly těsně pod hodnotam...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.12.2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
9:05Netflix jedná o koupi HBO Max a studií Warner Bros za 5 miliard USD
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny
14:25CNBC: EU zvyšuje těžbu vzácných kovů díky závodu přímo na hranicích s Ruskem
13:40Novo Nordisk to s Alzheimerem nevzdává. I přes neúspěch studií ukázal semaglutid potenciál
12:16Šéf Anthropicu: Některé firmy to s investicemi do AI přehánějí
10:58Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem dnes od 15:00!
10:39Koruna slábne po inflačním překvapení, zatímco akcie se sunou dál vzhůru  
10:27J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
10:07Jan Bureš: Průměrná mzda zvolnila, stále však bude živit rychlý růst spotřeby
9:33Inflace v listopadu zvolnila, meziměsíčně ceny klesly
9:26Karo Leather klesl ve 3. čtvrtletí provozní zisk, mírně vzrostly tržby. Firma se připravuje na Prime Market a zpětný odkup akcií
8:47Rozbřesk: NBP snižuje sazby na 4 procenta, ale konec cyklu to být ještě nemusí
8:41Výsledky Karo Leather, velký zájem o japonské dluhopisy, evropské futures v zeleném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Victoria's Secret & Co (10/25 Q3, Bef-mkt)