Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Volvo překvapilo, francouzský miliardář kupuje zbylý podíl v Christian Dior

Summary: Volvo překvapilo, francouzský miliardář kupuje zbylý podíl v Christian Dior

25.04.2017 18:05
Autor: Branislav Soták, Patria Finance

EVROPA:

Volvo:

Výsledková sezóna pokračuje v Evropě ve velkém stylu i zásluhou švédského průmyslového koncernu Volvo, jehož akcie reagují na výsledky za 1Q17 7% růstem na 10letá maxima. Pod příjemným překvapením jsou podepsané zejména prodeje stavebních a těžebních zařízení (+34 % yoy). K výsledku ovšem kladně přispěla rovněž kamionová divize, jejíž objednávky narostly o 11 % především díky růstu v Severní Americe (+27 % yoy). Čistý zisk narostl v 1Q17 meziročně až o 58 %, když se k horní linii výsledovky přidala i úspora nákladů. Provozní marže stoupla na 9,1 % z loňských 6,2 % (konkurent Daimler aktuálně operuje s 8,4 %).

SAP (DIP)


Německý výrobce podnikového softwaru SAP zvýšil v 1Q17 tržby meziročně o 12 % na 5,3 mld. EUR a opět tak předčil tržní odhady. Dále tak úspěšně transformuje svůj obchodní model směrem ke cloudu, u něhož vzrostly tržby až o 34 % yoy na 906 mil. EUR. Přechod na cloudovou distribuci včetně instalace privátních korporátních cloudů sebou nese náklady, načež pozorujeme mírný tlak na profitabilitu (provozní marže poklesla na 22,7 %). Společnost přesto potvrdila svůj výhled pro FY17, jenž počítá s 6-8% nárůstem tržeb a provozním ziskem kolem 7 mld. EUR. Dařilo se i prodejům tradičních softwarových licencí, které zaknihovaly 13% nárůst na 691 mil. EUR. Akcie přidávají 1 %.

Christian Dior/LVMH


Konečně došlo na dlouho diskutovanou a i námi v minulosti rozebíranou konsolidaci vlastnických podílů mezi již dříve propojenými luxusními impérii LVMH a Christian Dior. Rodina francouzského miliardáře Arnaulta tak prostřednictvím koupi zbylého podílu v Christian Dior za 12 mld. EUR (260 EUR/akcii) přece jenom ve finále soustředí své luxusní impérium pod jednou střechou se značkou LVMH. Akcionáři Dioru mají na výběr dva typy vypořádání, buď v hotovosti, nebo akciích dalšího módního domu Hermes International. Akcie Dioru posilují o 12 % na 254 EUR, akcie LVMH o 4 %, akcie Hermes naopak 4 % ztrácejí.

 

Čtěte více:

Summary: Verizon ztrácel zákazníky, Unilever opět rostl
20.04.2017 17:41
EVROPA: Unilever Jako vždy jsme se ve výsledcích za první kvartál ro...
Summary: Visa drží tempo a zlepšuje výhled, Schlumberger dál trápí chybějící organický růst
21.04.2017 17:07
Visa Poskytovatel kartových služeb si drží vysoké tempo růstu, které ...
Summary: Philips příjemně překvapil, Halliburton dopadl jako Schlumberger
24.04.2017 17:58
EVROPA: Philips (DIP) S 2% yoy růstem tržeb (ex-FX) na 5,7 mld. EUR...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.09.2025
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu
15:04Umělá inteligence a pracovní místa: „poslední“ slovo
14:30UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů (XS2541314584)
13:27Dohoda s Nvidií neřeší hlavní problém Intelu: ztrátovou Foundry Services
12:15Český zahraniční dluh ve stoupl o 69,6 mld. na 5,36 bilionu Kč
11:55Perly týdne: Fed měl snížit sazby o 75 bazických bodů?
11:04KKCG Financing a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025
10:56Gartner: Globální výdaje na AI se letos vyšplhají na téměř 1,5 bilionu dolarů
10:49Výnosy stoupají, akcie v Evropě také. Na programu jednání Trump - Si  
9:01BoJ mění směr: Prodej ETF značí konec jedné éry japonské měnové politiky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data