Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Finanční služby na poštách budou výhradně od ČSOB, stvrdila dohoda na 10 let

Finanční služby na poštách budou výhradně od ČSOB, stvrdila dohoda na 10 let

28.06.2017 16:44, aktualizováno: 28.6. 17:49
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Bankovní a pojišťovací služby na pobočkách České pošty bude v budoucnu poskytovat pouze skupina ČSOB. Desetiletou smlouvu platnou od příštího roku podepsali dnes zástupci obou stran. Česká pošta, která je největším tuzemským zaměstnavatelem, očekává díky tomuto partnerství vyšší rentabilitu a výrazný nárůst tržeb. Dosavadní informace hovořily o několika miliardách během deseti let. Generální ředitel ČSOB John Hollows nevylučuje, že skupina by prostřednictvím pošt mohla časem nabízet specifičtější finanční služby například drobným podnikatelům.

 „Směrem k zaměstnancům pošty je jednou z největších výhod výběr pouze jednoho partnera na bankovní a pojišťovací služby,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán. „Nezanedbatelným přínosem pro Českou poštu je pak v porovnání se současným stavem navýšení plánovaných tržeb o 15 procent během trvání smlouvy. Očekáváme, že rentabilita partnerství bude vyšší o 10 procent,“ poukázal také.

 a 

Foto Patria.cz: Šéf skupiny KBC Johan Thijs při podpisu dohody ČSOB s Českou poštou

Skupina ČSOB, která je jedním ze tří největších poskytovatelů finančních služeb v tuzemsku a jedničkou na trhu hypoték, počítá s investicemi v řádu vyšších stovek milionů korun. Polovina má jít do IT, další čtvrtina do školení a rozvoje zaměstnanců a zbylých 25 procent do rozvoje pracovišť, zaznělo také při podpisu smlouvy. Zvýšit se má počet specializovaných přepážek pro finanční služby na poštách, a to cílově o 130, tedy o 60 procent.

„Pokud často na vesnici zbyla jen pošta, pak ji musíme využít jako styčný bod občana pro komunikaci se státem a dalšími institucemi. A finanční služby do této oblasti bezesporu patří,“ uvedl v prohlášení ministr vnitra Milan Chovanec. „Druhým přínosem je skutečnost, že plnění smlouvy je dalším zdrojem peněz pro Českou poštu. V době klesající poptávky po standardních poštovních službách nemůže Česká pošta dlouhodobě bez dalších financí rozvíjet své služby a navyšovat mzdy svých zaměstnanců.“

a 

Foto Patria.cz: Ministr vnitra Milan Chovanec při podpisu dohody

„Pošty jsou místem setkání pro mnoho lidí, především v zemědělských oblastech, často pro soukromé osoby, ale také pro podniky. Nevidím důvod, proč nevyvinout nové způsoby spolupráce s těmito firmami," uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows na dotaz Patria.cz. „Crowdfunding je jedním z příkladů, o kterém mluví hodně lidí, existuje ale i řada dalších věcí, kterými bychom se s nimi mohli zabývat,“ zmínil Hollows jeden ze způsobů financování, ve kterém se více lidí skládá na cílovou částku.

Mnoho malých a středních firem má podle něj zájem na příklad o to, jak hedgeovat riziko nebo jak nakládat se svými obchodními portfolii. „Máme mnoho produktů, které mohou lidem v těchto oblastech pomoci, takže proč bychom jednoduchým způsobem tyto služby některým firmám nezpřístupnili. Napadají mě majitelé obchodů nebo drobní vlastníci pronajímaných nemovitostí,“ uvedl také s tím, že tyto případné produkty by se k nim mohly dostat právě i prostřednictvím pošt.

„Mnoho finančních institucí se v současnosti zaměřuje jenom na jednotlivce s vyšším čistým jměním, ale pro nás je toto příležitost k dalšímu vývoji, k tomu přiblížit se všem,“ řekl také Hollows. 

ČSOB bude nově na poštách poskytovat i pojišťovací služby namísto České pojišťovny a bude jediným finančním partnerem České pošty namísto dosavadních devíti. Podle Petra Hutly, člena představenstva ČSOB zodpovědného za značku Poštovní spořitelna, se klienti i zaměstnanci dočkají zjednodušení procesů a přehlednější produktové nabídky. Novinkou má být od poloviny roku vybavení všech doručovatelů balíků terminály pro platbu kartou, uvedl podle ČTK Elkán.

Česká pošta provozovala loni více než 3 600 pošt. Poštovní spořitelna obsluhuje téměř 2 miliony klientů.

a

a
Foto Patria.cz: Šéf ČSOB John Hollows a šéf České pošty Martin Elkán po podpisu dohody

 
 

Čtěte více:

Čistý zisk skupiny ČSOB meziročně stoupl o 42 procent na 4,7 miliardy korun
11.05.2017 14:24
Bankovní skupina ČSOB dosáhla za 1. čtvrtletí roku 2017 čistý zisk ve ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl o 5,4 pct, ale na půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích
17:32Firmy se cel nebojí? Průzkumy ISM za duben nedopadly špatně  
16:38Burza v USA otevírá v červeném. V Evropě roste DAX a z titulů Erste po oznámení akvizice  
14:53Obchodní chaos. Trumpovo eso v rukávu, Powellova noční můra
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel
11:32Květnová důvěra investorů se v eurozóně zotavila po dubnových obavách o dopadech cel
11:22Hledá se nový šéf Tesly? Změnil by výrazně atraktivitu akcií?
10:38Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE oznámil výsledek prvního čtvrtletí. Čeká vytěžení certifikace dle standardů NATO do hospodaření

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y