Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Trhy zřejmě zahájí v mírném zisku, silná koruna by nemusela přát akciím Erste ve Vídni

Trhy zřejmě zahájí v mírném zisku, silná koruna by nemusela přát akciím Erste ve Vídni

22.11.2017 8:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropské akciové futures se dnes ráno pohybovaly v kladném pásmu, což naznačuje, že západoevropské trhy by mohly otevřít s mírnými zisky. Do zeleného by pravděpodobně mohly vytáhnout také pražskou burzu, která úterý zakončila ve ztrátě – páté během posledních šesti obchodních dní.

„Pražská burza včera ztrácela navzdory všem ostatním trhům v regionu. Všichni hlavní konstituenti odolávali růstu, který byl převažujícími prodejci na jednotlivých titulech přerušen hned po začátku obchodování,“ komentuje úterní dění makléř Patria Finance Jakub Brukner.

Moneta Money klesla v úterý o 0,71 procenta na 76,80 za akcii. S výjimkou VIG (+0,15 % na 657,00 Kč) se nedařilo ani ostatním finančním titulům, Erste Bank odevzdala 0,27 procenta na 925,90 za akcii. Akcie Erste budou pravděpodobně dorovnávat cenu na vídeňském trhu, kdy jim nebude přát silná koruna, která dnes ráno prošla pod úroveň 25,50 EURCZK, říká Brukner.

Výběr zisků nastal v úterý u petrochemické společnosti Unipetrol, její akcie odevzdaly 0,79 procenta na 377,00 . ČEZ klesl o 0,23 procenta na 481,90 za akcii. Energetika v úterý oznámila, že posunula očekávané spuštění odstaveného 4. bloku jaderné elektrárny Dukovany na dnešek, ačkoli původně přepokládala, že začne v úterý. Polostátní podnik také zahájil dvouletý zkušební provoz v novém bloku hnědouhelné elektrárny Ledvice na Teplicku. Do stavby nového bloku investoval ČEZ celkem 30 miliard korun.

Akcie výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ztratily 2,21 procenta na 796,00 a hranice 800 tak pro titul pravděpodobně nebude oporou, říká Brukner. Mediální skupina CETV navázala na pondělní ztráty a odevzdala 1,01 procenta na 93,55 za akcii. Na opačném konci se nacházely především akcie Philip Morris, které stouply o 0,77 procenta na 16 200 . Nápojová skupina Kofola vyrostla o 0,36 procenta na 418,50 za akcii.

Česká policie v úterý znovu zaslala do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR žádost o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Všechny politické strany v Parlamentu kromě hnutí ANO, komunistů a SPD daly na srozuměnou, že budou hlasovat pro tuto žádost. Komunisté si ji chtějí nejdříve prostudovat. Kdyby byli společně s ANO nakonec proti, hrálo by rozhodující úlohu 22 hlasů SPD.

 

Čtěte více:

Konopná revoluce na akciích, v Řecku i u nás?
21.11.2017 18:54
Mnozí čtenáři jistě zaregistrovali, že naši suchozemští Piráti by chtě...
Postaví se Rusko Saudské Arábii a zvrátí růstový trend cen ropy?
22.11.2017 7:49
Napětí mezi Ruskem a Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) se prohl...
Kupci převládli napříč trhy. Hlavní měny však jen drží pozice
21.11.2017 17:07
Lehce negativní začátek dne finanční trhy rychle překonaly. Růst cen s...
Wall Street se umí zazelenat i během podzimu
21.11.2017 22:08
Hlavní americké trhy dnes zavřely se slušným ziskem. Nejlépe se dařilo...
Průměrná sazba hypoték v říjnu stoupla na 2,10 procenta
22.11.2017 8:25
Průměrná úroková sazba hypoték v říjnu zrychlila růst na 2,10 procent...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.04.2026
10:10Víkendář: Forenzní ekonomie – co se děje v zemích, jako Severní Korea?
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data