Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciovou Asii čeká nejhorší týden od března. Evropa si toho ale nehledí

Akciovou Asii čeká nejhorší týden od března. Evropa si toho ale nehledí

07.09.2018 8:54
Autor: Redakce, Patria.cz

Asijské akciové trhy dnes pokračovaly v poklesu a celý týden pro ně bude zřejmě nejhorším od března. Mohou za to pokračující obavy o zdraví rozvíjejících se trhů a odhady ziskovosti v technologickém sektoru. Ve čtvrtek vstoupily akcie rozvíjejících se trhů do medvědího trhu, poté se ale ustálily. Velké západoevropské burzy by si toho dnes ráno nemusely hledět a otevřít v zeleném.
Dolů se dnes podívaly burzy v Japonsku, Jižní Koreji a v Austrálii. Index Nikkei 225 odepsal 0,8 %, Kospi a S&P/ASX 200 byly shodně zhruba 0,26 % ve ztrátě. Čínské pevninské indexy však byly plusu.

Zaostávaly technologické tituly, které tak následovaly čtvrteční chabý výkon jejich amerických protějšků. Těm se nedařilo, když se objevily obavy z udržitelnosti poptávky po čipech. Hlavní americké trhy včera zavřely smíšeně. Index Dow Jones dokázal zavřít v zisku 0,08 %. Naopak index S&P 500 se propadl do ztráty 0,36 %. Do červených čísel zamířil technologický index Nasdaq , který ukončil čtvrtek se ztrátou 0,91 %.

Akcie rozvíjejících se trhů ve čtvrtek vstoupily do medvědího trhu, když index MSCI Emerging Market Index uzavřel v New Yorku nižší o 0,3 % a na hodnoty z 26. ledna ztrácel těsně přes 20 %. Tlak na rozvíjející se trhy vyvolává silnější americký dolar, rostoucí americké úrokové sazby a také americký protekcionismus. 

Evropské akciové futures naznačovaly ale pro dnešek optimistický začátek obchodování. Futures na blue-chip index eurozóny Euro STOXX 50 byly v 08:23 zhruba 0,2 % v plusu, stejně jako futures na FTSE 100 a CAC 40.

Ve čtvrtek po trhu byl oznámen výsledek rebalance indexů z rodiny WIG . Indexy WIG20 , WIG20TR, WIG30 and WIG30TR zůstanou co do svého složení beze změn. Změní se portfolia indexů mWIG40 a mWIG40TR., kam přibyde PLAYWAY a odejde MEDICLAG. : MEDICLAG VIVID a VOXEL se naopak nově přiřadí do indexů sWIG80 a sWIG80TR, které ztratí naopak tituly LUBAWA, PLAYWAY, STELMET. Krom toho bude redukována váha PKOBP v indexech WIG20 a WIG20TR a v indexech WIG30 a WIG30TR budou redukovány váhy PKOBP, PKNORLEN a PZU, uvedli v dnešním ranním komentáři analytici Patria Finance. Změny jsou s účinností v pátek 21. září po zavření trhu.

Pražská burza ve čtvrtek neudržela dopolední zisky a pod negativním vývojem na evropských akciových trzích oslabila, když index PX zakončil obchodování slabší o 0,14 % na úrovni 1 063 bodů. Dnes se v tuzemsku významné firemní zprávy nečekají. Ze Spojených států bychom měli dostat poměrně důležitý data o nezaměstnanosti a o mzdové inflaci. Prezident USA Trump by navíc už dnes mohl oznámit cla na čínské zboží v objemu 200 miliard USD.

 

Čtěte více:

Jak bude vypadat Tesla za deset let
06.09.2018 17:56
Goldman Sachs podle CNBC tvrdí, že akcie Tesly mají před sebou 30 % ko...
Nasdaq dál ustupuje ze svých maximálních hodnot
06.09.2018 22:04
Hlavní americké trhy dnes zavřely smíšeně. Index Dow Jones dnes dokáz...
Průzkum: Američané mění přístup k facebooku, hlavně ti mladší
07.09.2018 8:26
Téměř tři čtvrtiny dospělých uživatelů facebooku ve Spojených státech ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu
9:41Komerční banka, a.s.: Oznámení o změně Tier 2 kapitálu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW