Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Technická analýza: Pokles amerických zásob poslal WTI krátce nad 71 USD/barel

    Technická analýza: Pokles amerických zásob poslal WTI krátce nad 71 USD/barel

    13.09.2018 12:07
    Autor: Jan Prockert, Patria Finance

    Středeční oznámení o stavu amerických zásob ropy mělo lví podíl na růstu její ceny. Pokles o 5,3 milionu barelů (očekával se pokles o 1,3 milionu barelů) znamenal nejnižší úroveň od února 2015 a nachází se přibližně 3 % pod pětiletým průměrem za toto roční období. Na vině je bezpochyby blížící se hurikán Florence, který má momentálně na svědomí evakuaci 1,7 milionu obyvatel východního pobřeží USA. Americká denní produkce tak v souvislosti s blížící se pohromou poklesla o 100.000 bdp na hodnotu 10,9 milionů barelů za den. Navzdory mírnému poklesu těžební kapacity USA vydalo tamní ministerstvo energetiky předběžné odhady, které naznačují, že se Spojené státy americké poprvé od roku 1973 staly největším světovým producentem ropy.

    V polovině týdne svůj report zveřejnila rovněž organizace OPEC, ve kterém snížila růst světové poptávky po ropě v roce 2018 o zhruba 20.000 bpd, v důsledku pomalejšího než očekávaného výkonu v Latinské Americe a na Středním východě ve druhém čtvrtletí. Celosvětový růst poptávky po ropě činí 1,62 milionu bpd a celková spotřeba se v tomto roce nachází na úrovni 98,82 milionu bpd. OPEC ve své zprávě rovněž uvedl obavy týkající se ropného trhu. Kombinace utahování měnové politiky ve státech G4, oslabování finanční a politické stability na některých rozvojových trzích a obavy z globální obchodní války představují aktuálně největší výzvy pro růst globální ekonomiky a její poptávky po černém zlatě.

    0

    WTI: V důsledku poklesu zásob se včera cena lehké ropy WTI dostala nad hodnotu 71 USD/barel, kde se naneštěstí pro americké těžaře moc dlouho neudržela a klesla zpět pod hranici 70 USD/barel. Vzestupný trend trvající bezmála jeden měsíc si tak i nadále drží solidní postavení a křivka grafu aktuálně osciluje kolem středu růstového kanálu. Tento fakt potvrzuje i hodnota ukazatele RSI, který obchodníkům predikující budoucí vývoj práci příliš neulehčuje.

    Změna zásob ropy a benzínu
    API předchozí  očekávání aktuální
    ropa -1,20 N/A -8,64
    EIA předchozí  očekávání aktuální
    ropa -4,30 -1,30 -5,30
    benzín 1,85 1,32 1,25

     

    Čtěte více:

    Wood Mackenzie: Hlavním tahounem růstu poptávky po ropě asi bude Indie
    29.08.2018 15:16
    Indie zřejmě překoná Čínu a od roku 2024 se stane hlavním tahounem růs...
    OPEC a další těžaři chtějí koordinovat svoji těžbu ropy
    30.08.2018 16:35
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední světoví produc...
    Těžba ropy OPEC byla v srpnu nejvyšší v letošním roce
    31.08.2018 16:02
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu zvýšila těžbu o 220.0...
    Technická analýza: Cena ropy ve znamení vyvážených sil
    06.09.2018 12:56
    Přestože se aktuální cena ropy nachází na úrovni z minulého týdne, no...
    IEA: Globální spotřeba ropy překročí 100 milionů barelů denně
    13.09.2018 11:43
    Světová spotřeba ropy v příštích měsících překročí 100 milionů barelů...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa