Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Carlson: Zlato, bitcoin a trendy, které přinese nová generace

Carlson: Zlato, bitcoin a trendy, které přinese nová generace

16.07.2019 12:37
Autor: Redakce, Patria.cz

Investor Ben Carlson ze společnost Ritholtz Wealth Management na svých stránkách The Wealth of Common Sence uvažuje nad tím, co s sebou přinese nástup nových generací. Mezi možné nejvýznamnější změny můžeme podle něj zařadit ústup tradičního bankovnictví. To trpí tím, že kvůli téměř nulovým sazbám z vkladů ztrácí tradiční zákazníky, ale čeká je také stále intenzivnější konkurence ze strany „fintech“ společností. Těm bude sice trvat velmi dlouho, než získají potřebnou velikost a rozsah služeb. Nicméně další generace jim budou mnohem více otevřeny a „současná velká jména budou asi muset bojovat“. Podle Carlsona jsou v USA dvě banky, které mají šanci na úspěch u mladých: Goldman Sachs díky spořícímu účtu Marcus a JPMorgan s účtem a kartou Chase Sapphire Preferred.

Významným trendem může být i změna v dlouhodobé výši sazeb. Předchozí generace si pamatují sedmdesátá a osmdesátá léta s vysokou inflací a sazbami. Podle Carlsona je ale dost dobře možné, že současné nízké sazby jsou součástí dlouhodobých ekonomických změn a přetrvají po delší dobu.

K významným změnám dochází i na poli vlastnictví domů. „Mladí lidé si budou stále kupovat domy, protože to se prostě tak dělá. Vnímám ale změnu v dynamice trhu bydlení a ta bude probíhat i v následujících desetiletích. Mění se koncept tradičního vlastnictví domů a platí to zejména o oblastech na pobřeží,“ tvrdí investor. Může tak podle něj stále více docházet k tomu, že budeme obchodovat s podíly na našich nemovitostech nebo se podílet na investování do nich s profesionálními investory. Trh s bydlením je totiž obrovský a „finanční firmy budou hledat neortodoxní způsoby, jak na něm vydělat nějaké peníze“.

Jednoduché je podle Carlsona predikovat to, že „Jeff Bezos, Google či Facebook začnou nabízet internet a kabelové společnosti pak čeká masový exodus“. Velké změny mohou čekat i tradiční nákupní centra. Ta byla dříve mimo jiné místem, kde se setkávaly děti, ty k tomu ale dnes mají sociální sítě nebo radši hrají videohry. Centra v atraktivních oblastech si mohou vést nadále dobře, ale stále více z nich „půjde cestou společnosti Sears, protože je čím dál jednodušší objednat si zboží s dovozem až ke dveřím“.

Klesat může i návštěvnost kin, protože se zvětšuje rozměr televizních přijímačů a celková nabídka zábavy. Takže „návštěva kina může být nakonec volbou jen u skutečných trháků“. A možná vše skončí tak, že si budeme prostě připlácet za to, že můžeme shlédnout nový film brzy po jeho zveřejnění doma“.

Investor se také domnívá, že NFL může mít už ty nejlepší dny za sebou a příčinou jsou zranění hlavy, kterými trpí řada hráčů. Mladí lidé také nemusí mít trpělivost, která je potřeba na sledování zápasů baseballu či golfových turnajů. A v neposlední řadě se Carlson ptá, zda by nakonec nemohl bitcoin nahradit zlato jako aktivum, které je považováno za dobrého uchovatele hodnoty. „Možné je vše, ale není mi jasné, jak by mladí lidé, kteří vyrostli v době nových technologií, mohli důvěřovat cihle žlutého kovu více než digitální technologii,“ píše investor.

Zdroj: The Wealth of Common Sence

 

Čtěte více:

Fidelity: Kam se bude ubírat svět v roce 2029? A jak to změní možnosti investování?
29.05.2019 8:24
Benjamin Moshinsky, Bob Chen a Mark J. Hamilton z Fidelity Internation...
VoxEU: Americká ekonomika ztrácí jednu ze svých největších výhod
12.07.2019 14:38
Americká ekonomika ztrácí svou podnikatelskou dynamiku již od osmdesát...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice
7:38ČEZ zvyšuje celoroční výhled pro EBITDA i očištěný zisk
06.08.2025
18:45Nový AI normál a současná psychologie fundamentu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost