Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prodej aut v Číně třetí měsíc za sebou vzrostl

Prodej aut v Číně třetí měsíc za sebou vzrostl

10.07.2020 10:58
Autor: ČTK

Prodej aut v Číně pokračuje po koronaviru v oživení. V červnu se prodej meziročně zvýšil o 11,6 procenta na 2,3 milionu vozů a růst zaznamenal již třetí měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský svaz výrobců aut CAAM. Čína je největším automobilovým trhem světa.

Prodej aut v Číně dva roky klesal. V dubnu však stoupl o 4,4 procenta a v růstu pokračoval i v květnu, kdy se zvýšil o 14,5 procenta.

V červnu prudce stoupl hlavně prodej komerčních vozů, tedy nákladních aut, dodávek a autobusů. Celkem se prodalo 536.000 komerčních vozů, což byl proti stejnému měsíci loni nárůst o 63,1 procenta.

Dvanáctý měsíc za sebou ale klesl prodej aut na alternativní pohon označovaných NEV (New Energy Vehicles). Do této skupiny spadají elektrické hybridní vozy, čistě elektrické vozy a vozy s vodíkovým pohonem. Celkem se v červnu prodalo 104.000 těchto vozů.

Z jednotlivých automobilek se v červnu zvýšil prodej společnostem Geely Automobile Holdings, Great Wall Motor, Tesla či Ford Motor, napsala agentura Reuters.

Navzdory růstu v posledních měsících CAAM očekává za celý letošní rok propad prodeje. Minulý měsíc ale zlepšil svůj odhad letošního prodeje aut. Nově se má z loňských 25 milionů snížit o deset až 20 procent místo původních 15 až 25 procent.

Čína v roce 2009 vystřídala na postu největšího automobilového trhu světa Spojené státy. Je důležitým odbytištěm i pro českého výrobce Škoda Auto. Prodej aut se ale v zemi vinou přetrvávajícího poklesu poptávky už skoro dva roky snižuje. Loni klesl o 8,2 procenta, částečně kvůli přísnějším emisním požadavkům, z části ale i kvůli napětí v obchodních vztazích mezi Spojenými státy a Čínou.


Čtěte více:

Investiční výhled Patrie 4/4: Shrnutí klíčových tezí
10.07.2020 5:51
Do druhého pololetí vstupujeme po rychlém propadu a mohutném návratu a...
Novým šéfem euroskupiny bude irský ministr financí Donohoe
10.07.2020 8:15
Irský ministr financí Paschal Donohoe byl dnes zvolen předsedou eurosk...
Petr Dufek: Pro koho je odskok inflace dobrá zpráva a pro koho ne
10.07.2020 9:27
Inflace v Česku v červnu pravděpodobně jen na chvíli vyskočila z toler...
Poláky v neděli čeká volba mezi Dudou a Trzaskowským
10.07.2020 10:21
Polští voliči v neděli rozhodnou, zda zemi povede dalších pět let dosa...
Jaká ztráta tempa? Akcie rychle setřásly úvodní ztráty
10.07.2020 10:46
Z vývoje finančních trhů je poslední dobou patrné, že se investoři sna...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl
12:05Rally drahých kovů pokračuje: Zlato na dalším rekordu, stříbro u 70 USD a měď blízko 12 000 USD  
11:59Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech
11:46Investiční fórum: Kam v roce 2026 úspěšně investovat? Experti nabídnou své tipy 7. ledna
11:35Čína uvalí prozatímní clo až 42,7 procenta na některé mléčné výrobky z EU
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data