Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Fond Czegg Ventures se stal viditelným akcionářem Prabosu, koupil jeho akcie za 23 milionů korun

    Fond Czegg Ventures se stal viditelným akcionářem Prabosu, koupil jeho akcie za 23 milionů korun

    20.07.2020 15:53
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Fond CZEGG VENTURES nabyl v červnu letošního roku celkem 58.750 ks akcií obuvnické společnosti Prabos Plus, která je obchodována na trhu pražské burzy START a stal se tak jejím 5,88% akcionářem. Hodnota transakce činila 23,46 mil. CZK (399,31 CZK za akcii). O transakci dnes informovalo Starteepo, pod které fond patří a které zároveň vedlo vstup Prabosu na trh START.

    Prabos plus a.s. je výrobce obuvi s tradicí sahající až do roku 1860. Tehdy ještě jako společnost Japis zpracovávala usně a po I. světové válce zahájila výrobu obuvi. Firma byla v roce 1948 znárodněna a v roce 1952 začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Po revoluci se společnost postupně transformovala na současnou Prabos plus a.s. V květnu 2018 uvedl Prabos své akcie na trhu START pražské burzy. Samotný název Prabos je pak spojením slov PRacovní BOty Slavičín. Jedná se o dnes největší obuvnickou firmou v Česku s produkcí 500 tisíc párů ročně a tržbami více než 381 milionů korun.

    Prabos Plus: Video, doprovázející vstup titulu na trh START pražské burzy

    Mezi tradiční klienty patří Armáda ČR, Policie ČR či Hasičský záchranný sbor ČR. Společnost úspěšně dodala či dodává své výrobky mimo Česko i do Německa, Švýcarska, Litvy, Lotyšska, Holandska či Velké Británie.

    Z řad firemní klientely pak můžeme zmínit ČEZ, Škoda Auto, Lesy ČR, ABB či US Steel. Společnost také provozuje vlastní eshop zaměřený na prodej volnočasové obuvi. Zde mohou zákazníci využít 3D mobilní aplikace na měření nohou, díky které si dokáží vybrat pro sebe nejvhodnější obuv.

    CZEGG VENTURES investuje do českých malých a středních podniků (SME) skrze? akcie a dluhopisy firem obchodovaných na trhu START a dalších trzích pražské burzy. V portfoliu fondu jsou společnosti zabývající se výrobou specializované obuvi, zpracováním kůží, výrobou papírových toaletních potřeb, real estate developmentem, kovovýrobou či vývojem softwaru.

     

    Čtěte více:

    Dodavatel softwaru eMan chce vstoupit na trh Start pražské burzy
    23.03.2020 12:04
    Český dodavatel softwaru eMan začal tento měsíc s přípravou vstupu na ...
    Jarní START Day: Na trh míří vývojář eMan. Novinky z AtomTrace, Fillamentum, Karo, Prabos, Primoco a UDI (záznam)
    30.04.2020 16:34
    Jarní START Day pražské burzy s představením nového emitenta eMan jste...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách