Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
McDonald's žaluje bývalého šéfa kvůli vztahům na pracovišti

McDonald's žaluje bývalého šéfa kvůli vztahům na pracovišti

10.08.2020 17:49
Autor: ČTK

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's podal žalobu na svého bývalého generálního ředitele Stephena Easterbrooka. Požaduje po něm vrátit odstupné, protože interní vyšetřování ukázalo, že Easterbrook měl několik sexuálních vztahů na pracovišti, čímž porušil firemní politiku, a o těchto vztazích i lhal. Informují o tom dnes tiskové agentury.

Easterbrook podle žaloby ukryl a zničil důkazy a lhal o svém pochybení. Podle vyšetřování měl rok před odchodem z firmy tři fyzické sexuální vztahy na pracovišti a jedné z těchto osob v době vztahu schválil mimořádnou odměnu ve formě akcií v hodnotě stovek tisíc dolarů (v přepočtu milionů Kč).

McDonald's propustil Easterbrooka loni v listopadu kvůli nefyzickému vztahu se zaměstnankyní. S tímto vztahem sice obě strany souhlasily, správní rada firmy ho ale považovala za porušení firemní politiky. Easterbrook přiznal, že si vyměňoval se zaměstnankyní obrazové a textové zprávy, současně však prohlásil, že žádné jiné podobné vztahy neexistovaly. Easterbrook se rozvedl v roce 2015, ve stejném roce, kdy se stal ředitelem McDonald's.

Společnost loni v listopadu na základě těchto informací uvedla, že Easterbrook má nárok na šestiměsíční odstupné, což vzhledem k jeho základnímu platu v předchozím roce bylo 675.000 USD (15 milionů Kč). Měl také nárok na poměrnou část odměny za dosažení výkonnostních cílů za rok 2019. Podle firmy Equilar získal Easterbrook v akciových opcích skoro 42 milionů USD (936 milionů Kč).

Společnost začala vyšetřovat záležitost na základně červencového anonymního tipu. Podle jejího zjištění Eastebrook odstranil důkazy o těchto vztazích, včetně fotografií a videí posílaných z firemních účtů a ze svého mobilního telefonu, čímž zabránil vyšetřovatelům, aby se o vztazích dozvěděli před jeho propuštěním. Kdyby firma o vztazích věděla, nedostal by odstupné. Nyní se podnik snaží zablokovat Easterbrookovi využití akciových opcí a požaduje náhradu škody.


Čtěte více:

Výsledky Mekáče jsou nemastné neslané
28.07.2020 15:57
Vyvodit si cokoliv z tržeb McDonaldu v takto extrémním kvartálu je úpl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y