Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Podnikatelská důvěra v Německu v září vzrostla pátý měsíc po sobě

Podnikatelská důvěra v Německu v září vzrostla pátý měsíc po sobě

24.09.2020 11:32
Autor: ČTK

Podnikatelská důvěra v Německu v září vzrostla pátý měsíc po sobě. Vyplývá to z dnešních dat institutu Ifo. Údaje podle agentury Reuters signalizují, že se firmy v největší evropské ekonomice vzpamatovávají z koronavirového šoku.

Index důvěry se zvýšil na 93,4 ze srpnových 92,5 bodu. Údaj za minulý měsíc statistici upravili dolů z dříve udávaných 92,6 bodu. Srpnová hodnota je nejvyšší od února, kdy dosáhla 95,9 bodu.

"Německá ekonomika se navzdory stoupajícím případům nákazy stabilizuje," uvedl prezident institutu Ifo Clemens Fuest. Dodal, že firmy opět svou situaci vyhodnotily jako lepší než předcházející měsíc.

Německý průmysl se zotavuje a výhled jeho exportu se zlepšuje, řekl agentuře Reuters ekonom institutu Ifo Klaus Wohlrabe. Nárůst nakažených koronavirem nepříznivě působí na odvětví služeb, zejména na cestovní ruch. Brexit a nadcházející americké prezidentské volby německé hospodářství zatím neovlivňují, dodal.

Ve druhém čtvrtletí se německá ekonomika kvůli koronavirové krizi propadla proti předchozím třem měsícům o 9,7 procenta. Ekonomický pokles za čtvrtletí tak byl mnohem prudší než za finanční krize před více než deseti lety a nejhorší od roku 1970, kdy se údaj začal sledovat.

Institut Ifo očekává, že ve třetím čtvrtletí německé hospodářství v poměru s předchozím kvartálem vzroste o 6,6 procenta. V posledním čtvrtletí růst patrně zpomalí na 2,8 procenta, uvedl Wohlrabe.

Z dat zveřejněných institutem Ifo podle hlavní ekonomky německé státní banky KfW Fritzi Köhlerové-Geibové vyplývá, že ta snazší část ekonomické obnovy uplynula, neboť počet nakažených koronavirem stoupá i v mnoha jiných zemích, které jsou obchodními partnery Německa.


Čtěte více:

Část retailových vítězů při covidu neprodává online, cílí na nízké ceny
24.09.2020 11:07
Když se tento měsíc společnost B&M European Value Retail zapsala na br...
Rozbřesk: ČNB ponechává sazby beze změny, masivní ztráty koruny může tlumit
24.09.2020 9:06
V září se příkopy mezi jednotlivými zeměmi a odvětvími v Evropě ještě ...
Růst důvěry v českou ekonomiku v září zrychlil
24.09.2020 10:26
Důvěra v českou ekonomiku v září vzrostla o 3,9 bodu na 90,9 bodu. Růs...
Evropa navázala na americký propad, koruna celkem odolává
24.09.2020 10:56
Že krátkodobý růst akcií na západních trzích není úplně pevný, se napl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma vyrábí i drony, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data