Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Wall Street zakončila týden nerozhodně, Intel po výsledcích -11 %

Wall Street zakončila týden nerozhodně, Intel po výsledcích -11 %

23.10.2020 22:11
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Americké akciové trhy zakončily poslední seanci týdne nerozhodně bez výraznějších změn v blízkosti včerejšího závěru. Indexy umazaly své ztráty a uzavřely obchodování v blízkosti svých denních maxim, konkrétně S&P 500 se ziskem 0,3 % na hladině 3465 bodů, a to především díky obnoveným sázkám na možný dodatečný fiskální stimul. Ztráty pak zaznamenal dolar, který odepsal vůči euru 0,4 % na hladinu 1,186 EUR/USD.

Pozornost zamířila na společnosti reportující své kvartální výsledky. To se týká zejména Intelu, jehož akcie propadly o 10,6 %. Důvodem pro největší pokles z indexu S&P 500 je v první řadě překvapivý pokles tržeb u divize obsluhující datová centra a navíc pak nepřesvědčivý výhled, který umocňuje fakt, že společnost ztrácí svojí vedoucí pozici v oblasti čipů. AMD na zprávu reagovalo ziskem 3,2 %. Nedařilo se rovněž společnosti American Express, která oslabila o 3,6 % poté, co společnost upustila od ambiciózního cíle snížit náklady, když jako argument uvádí snahu získat více zájemců o své karty.

Zisky naopak zaznamenal výrobce hraček Mattel, který zpevnil o 9,6 %. Akcie se dostaly na nejvyšší hodnoty od února díky číslům za 3Q a vylepšenému výhledu na celý rok nad původními odhady. Under Armour pak posílil o 3,4 % po vylepšeném doporučení a cílové ceně na 20 USD od Raymond James.

Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, když S&P 500 přidal 0,3 % a Nasdaq 0,4 %.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
13:07Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index