Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lidí bez práce v Německu ubylo, míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech

Lidí bez práce v Německu ubylo, míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech

31.03.2021 10:57
Autor: ČTK

Počet lidí bez práce v Německu v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesl o 8000 na 2,745 milionu, zatímco míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Uzávěry, které vláda zavedla ve snaze zpomalit šíření epidemie, na pracovní trh příliš velký vliv neměly.

Německo se teď snaží dostat pod kontrolu třetí vlnu pandemie a uzávěry tam v různé míře platí od listopadu. Některá omezující opatření vláda začátkem března zmírnila, otevřely se například školy nebo kadeřnictví.

Loni v březnu bylo v Německu bez práce 2,268 milionu lidí a míra nezaměstnanosti činila pět procent. Loňský březen byl prvním měsícem, kdy už se výrazněji projevovaly dopady pandemie.

Německo má největší ekonomiku v Evropě a je hlavním obchodním partnerem České republiky. Institut Ifo minulý týden zhoršil výhled německé ekonomiky na letošní rok na 3,7 procenta, zatímco v prosinci čekal růst o 4,2 procenta. Odhad na příští rok ale zlepšil a nyní čeká růst o 3,2 procenta.


Čtěte více:

CZG po klíčovém roce navrhne dividendu 7,5 koruny na akcii a letos čeká nová rekordní čísla
31.03.2021 8:35
Česká zbrojovka Group (CZG) dosáhla za klíčový rok 2020, ve které vsto...
Rozbřesk: Měnový fond varuje před novou krizí na rozvíjejících se trzích
31.03.2021 9:05
Mezinárodní měnový fond varuje před další krizí na rozvíjejících se tr...
Akcie Deliveroo se propadly až o 31 procent. Debutující firmu potrápili revoltující investoři
31.03.2021 10:25
Až o 31 % se dnes v londýnském debutu propadly akcie společnosti Deliv...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data