Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Objem ruské ropy naložené na lodích na moři vystoupil na rekord

Objem ruské ropy naložené na lodích na moři vystoupil na rekord

24.05.2022 14:06
Autor: ČTK

Na moři se v současnosti nachází rekordních zhruba 62 milionů barelů ruské ropy typu Urals, neboť prodejci mají problémy s nalezením odběratelů této ropy. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na údaje analytické společnosti Vortexa.

Spojené státy a další země zakázaly nebo omezují dovoz ruské ropy a ropných produktů kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Některé země pak mají obavy nakupovat ruskou ropu ze strachu z budoucích sankcí. Evropská unie uvažuje o zavedení embarga na ruskou ropu.

Objem ruské ropy Urals na moři je nyní trojnásobný ve srovnání s předválečným průměrem. A to navzdory tomu, že vývoz ruské ropy po moři tento měsíc zatím klesl na 6,7 milionu barelů denně z únorových 7,9 milionu barelů denně.

"Hlavní čísla, která ukazují, že vývoz z Ruska je stále relativně vysoký, nevypovídají o celé situaci," řekl analytik energetického trhu Clay Seigle. "Ruská ropa se na moři dál hromadí."

Náklad ropy bez určení místa se na celkovém objemu nákladu ropy nyní podílí z 15 procent. To je také rekord. Část této ropy může být tranzit k neznámým odběratelům, zbytek by mohl být neprodaný náklad.

Většina barelů ruské ropy směřuje do Asie, hlavně do Číny a do Indie. Objemy pro Evropu se ale také před očekávaným zákazem zvýšily.


Čtěte více:

Přichází comeback hodnotových akcií. A je to jen začátek, tvrdí profesor financí
24.05.2022 11:01
Dlouhodobí investoři by již určitě měli vstoupit na americký akciový t...
Podnikatelská aktivita v eurozóně zpomalila. Klesá kupní síla spotřebitelů a nedostatek surovin brzdí růst
24.05.2022 10:59
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, růst životní...
Snap odhalil křehkost sentimentu na akciích, Evropa nabídla smíšená data
24.05.2022 11:14
Zatímco úvod týdne se nesl v pozitivním duchu, pro úterní obchodování ...
Snap po snížení prognózy tržeb padá o 30 procent. Táhne s sebou dolů celý sektor
24.05.2022 12:51
Akcie provozovatelů sociálních sítí po výsledcích Snapu míří ke ztrátě...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
13:07Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index