Čínské společnosti Alibaba Group klesl za čtvrté čtvrtletí finančního roku čistý zisk o 59 procent na téměř 62 miliard jüanů. Přispěly k tomu ztráty spojené s investicemi firmy do akcií, uvedl dnes podnik. Finanční rok skončil 31. března a firma s ohledem na rizika spojená s pandemií covidu-19 nezveřejnila výhled na současný fiskální rok. Akcie rostou v New Yorku o 10 %.
Celkové tržby Alibaby, která patří k největším internetovým prodejcům na světě, v posledním čtvrtletí vzrostly o devět procent na 204,1 miliardy jüanů. Analytici je podle společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 199,3 miliardy jüanů. Rostoucí poptávka po některých specializovaných službách Alibaby v Číně kompenzovala slabý výkon jejích hlavních prodejních portálů, který způsobily protipandemické uzávěry.
Příjmy divize cloudových služeb ve sledovaném čtvrtletí stouply o 12 procent na téměř 19 miliard jüanů. Příjmy hlavní obchodní divize pak vzrostly o osm procent na 140,3 miliardy jüanů.

Akcie společnosti Alibaba na burze v New Yorku od začátku letošního roku ztratily zhruba třetinu hodnoty.
Zdroj: ČTK, Patria