Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Alphabet míří na kapitalizaci 2 bilionů dolarů, zatímco investoři oceňují pokrok na umělé inteligenci

Alphabet míří na kapitalizaci 2 bilionů dolarů, zatímco investoři oceňují pokrok na umělé inteligenci

14.04.2024 15:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Investoři jsou čím dál optimističtější ohledně strategie umělé inteligence společnosti Alphabet, a to i po sérii závad a selhání, které způsobily pád jejích akcií. Akcie nyní míří zpět k rekordní tržní hodnotě 2 bilionů dolarů, což je milník, který ve Spojených státech překonaly pouze Microsoft, Apple a Nvidia. Otřepávají se tak z minima z minulého měsíce, kdy akcie klesaly kvůli obavám, že tato společnost zaostává v AI. Akcie za letošek vzrostly o 12 %.

Alphabet tento týden ukázal, že jeho AI model je připraven k nasazení navzdory nedávným problémům a pozornost se tak nyní obrací k výsledkům, které bude firma reportovat, a ke květnové vývojářské konferenci. Přestože se nad monetizací AI stále sbíhají mračna, díky relativně levné valuaci této akcie je pro mnohé na Wall Street atraktivní.

GOGL

Akcie se obchodují za 21násobek budoucích zisků, což je pod 33násobkem Microsoftu a přibližně na stejné úrovni jako index S&P 500. Ale ne všichni jsou o diskontu přesvědčení, přestože „spousta lidí tvrdí, že jsou právě teď tak levné,“ řekl Michael Lippert, viceprezident a portfolio manažer fondu Baron Opportunity Fund.

„Ačkoli zprávy nebyly příznivé, role Googlu v produktech generativní AI bude představovat obrovské příležitosti k růstu akcií,“ řekla Sylvia Jablonski, generální ředitelka Defiance ETFs. Alphabet je také připraven těžit z vytváření vlastních generativních nástrojů umělé inteligence, které pomohou zobrazovat přesnější reklamy a zvyšovat příjmy z reklamních výdajů, dodala.

Nefunkční produkt Alphabetu Gemini byl považován za jeho hlavní neúspěch. Společnost v únoru pozastavila funkci generování obrázků kvůli nepřesnému zobrazení rasového původu historických osobností. Ale konference společnosti o cloud computingu v Las Vegas tento týden dodala investorům určitou jistotu, když firma ukázala, že Gemini lze využít k vytváření reklam, předcházení kybernetickým hrozbám a vytváření krátkých videí a podcastů. Google také ukázal nový čip určený pro práci s umělou inteligencí.

Další podporou byly zprávy, že Apple zvažuje použít technologii Gemini od Googlu pro vlastní služby umělé inteligence. „Pokroky u hardwaru Googlu, pokrok u Gemini a ukázky aplikací řízené umělou inteligencí by měly pomoci sentimentu ohledně schopností AI,“ napsal v úterý v poznámce analytik Bank of Amercia Justin Post. „Vzhledem k důvěryhodnosti AI, rychlejšímu růstu a zlepšujícím se maržím vnímáme cloud jako pozitivní hnací sílu akcií.“

GOGL

Tyto aktuality prozatím nabídly investorům alespoň určité povzbuzení. Analytik JP Morgan Doug Anmuth tento týden poznamenal, že očekává, že integrace Gemini povede k více než 20% nárůstu příjmů pro Google Cloud.

Zdroj: Bloomberg

 

Čtěte více:

Výsledky Alphabet: Slabší růst reklamy a obavy o osud vyhledávače posílají akcie dolů
31.01.2024 12:18
Alphabet (GOOGL) ohlásil výsledky za čtvrté čtvrtletí, které překonaly...
Desatero akcií milovaných hedgeovými fondy. Podle Goldman Sachs násobí zisky indexu S&P 500
23.02.2024 6:11
Investiční banka Goldman Sachs ukázala na deset akcií, které jsou nejv...
FT: Google zvažuje zpoplatnění služeb založených na generativní umělé inteligenci
04.04.2024 8:56
Americký internetový vyhledávač Google zvažuje, že zpoplatní nové "pré...
Alphabet se chystá na svou dosud největší akvizici. Chce získat HubSpot s tržní hodnotou 35 miliard dolarů
05.04.2024 8:35
Americká společnost Alphabet, pod níž spadá Google, zvažuje koupi firm...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích
17:32Firmy se cel nebojí? Průzkumy ISM za duben nedopadly špatně  
16:38Burza v USA otevírá v červeném. V Evropě roste DAX a z titulů Erste po oznámení akvizice  
14:53Obchodní chaos. Trumpovo eso v rukávu, Powellova noční můra
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel
11:32Květnová důvěra investorů se v eurozóně zotavila po dubnových obavách o dopadech cel
11:22Hledá se nový šéf Tesly? Změnil by výrazně atraktivitu akcií?
10:38Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE oznámil výsledek prvního čtvrtletí. Čeká vytěžení certifikace dle standardů NATO do hospodaření
10:12NUPEH CZ s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2024
9:36Erste převezme kontrolní podíl v třetí největší polské bance. Kvůli financování zruší zpětný odkup akcií v objemu 700 mil. EUR
9:10Rozbřesk: Proč se akcie vrací na úrovně před “dnem osvobození” a je to udržitelné?
9:0694letý Warren Buffett odejde do důchodu. Jeho nástupcem má být Greg Abel
8:50Trumpovy celní hrátky pokračují, Buffett odchází na odpočinek a ČEZ na volebním programu politiků  
6:29Co čeká kapitálové trhy v příštích deseti letech podle Amundi?
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y