Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa čelí podle guvernéra BoE menší inflační hrozbě než USA, Microsoft se vyhne vyšetřování kvůli akvizici Open AI a futures jsou zelené

Evropa čelí podle guvernéra BoE menší inflační hrozbě než USA, Microsoft se vyhne vyšetřování kvůli akvizici Open AI a futures jsou zelené

18.04.2024 8:30
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropská komise nebude formálně vyšetřovat investici americké společnosti Microsoft do firmy OpenAI. Evropa čelí podle guvernéra BoE menší inflační hrozbě než USA. UBS údajně plánuje další kolo snižování počtu pracovních míst. Rusko tlačí na výstavbu dvou dopravních koridorů spojujících Asii a Evropu a futures jsou dnes zelené.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 +0,2 %, FTSE 100 +0,5 % a DAX +0,2 %.

Česká spořitelna uvedla, že v nejbližší době nevidí prostor pro pokles sazeb hypoték.

Evropská komise nebude formálně vyšetřovat investici americké společnosti Microsoft do firmy OpenAI, která vyvinula populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci (AI). Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. EK začala zkoumat dohodu o investici 13 miliard USD (308,3 miliardy Kč) na počátku roku.

Guvernér Bank of England Andrew Bailey řekl, že Spojené království a zbytek Evropy čelí menší inflační hrozbě než USA, čímž signalizoval dřívější snížení sazeb v Británii než ze strany Fedu. Mario Centeno z Evropské centrální banky řekl, že evropská měnová politika se bude nastavovat na základě situace na jejím domácím hřišti a Mester z clevelandského Fedu řekl, že američtí představitelé musí být trpěliví.

UBS údajně plánuje další kolo snižování počtu pracovních míst, když po záchraně Credit Suisse pokračuje ve snižování počtu zaměstnanců. Očekává se, že propouštění se dotkne více než stovky pozic v globální investiční bance.

Rusko tlačí na výstavbu dvou dopravních koridorů spojujících Asii a Evropu a snaží se tak oslabit dopad sankcí kvůli své válce na Ukrajině ve stejnou dobu, kdy turbulence na Blízkém východě narušují globální obchod. Lodní a železniční sítě přes Írán a arktický námořní kanál by mohly posílit vazby Moskvy na asijské velmoci Čínu a Indii, což by pomohlo vrátit Rusko do srdce velké části mezinárodního obchodu i přesto, že se USA a jejich spojenci snaží prezidenta Vladimira Putina izolovat kvůli válce.


 

Čtěte více:

Fidelity International: Německá medvědí data jsou příznivá pro německé státní dluhopisy
18.04.2024 6:40
Dynamika inflace a hrozby pro růst jsou přesvědčivým argumentem pro n...
Wall Street mezi výsledky a sazbami dál klesá
17.04.2024 17:32
Dnešek toho z pohledu makrodat mnoho nenabídl. Doznívá tak efekt předc...
Martin Uher: Rozruch na dluhopisech, české banky a zranitelné USA
17.04.2024 18:46
Na českém dluhopisovém trhu včera došlo k nečekaným prodejním tlakům, ...
Zámořské akciové indexy nedokázaly zvrátit úvodní pokles
17.04.2024 22:01
Hlavní akciové indexy v USA od začátku obchodní seance oslabovaly. Tre...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD