Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské burzy konečně našly směr... a začaly klesat

Evropské burzy konečně našly směr... a začaly klesat

15.11.2004 17:42
Autor: 

Po relativně nerozhodném dopoledni si evropské burzy směrem ke konci obchodní seance konečně našly směr – smutným faktem zůstává, že tento směr je dolů. Celoevropský index DJ STOXX 50 tak v tomto okamžiku oslabuje o 0,19 %, německý DAX 30 ztrácí 0,24 % a francouzský CAC 40 obchoduje -0,36 %. Podobně se vede také italskému indexu MIB30 (-0,33 %), španělskému IBEX 35 (-0,42 %) a švýcarskému SMI (-0,37 %). Wall Street je podobně nerozhodná jako Evropa – Dow Jones Industrial Average obchoduje zcela beze změny, technologický Nasdaq Composite klesá o 0,15 % a širší S&P 500 oslabuje o 0,33 %.

Jak si vedou jednotlivé komponenty indexu DJ STOXX 50? Nejhorší investicí dnešního dne je švýcarská Credit Suisse Group AG, jejíž akcie ztrácí 1,42 %. Na druhém místě je Fortis NV (-1,07 %) a na třetím pak ENI SpA (-0,87 %). Následují Shell Plc (-0,85 %), Telecom Italia SpA (-0,74 %) a Deutsche Bank AG (-0,72 %). Nejlépe si dnes naopak vede britská Barclays Plc (+0,88 %), následovaná HSBC Plc (+0,85 %) a Bco Santander (+0,78 %). Z pohledu sektorů jsou na tom srovnatelně špatně automobilky a média (-0,77 %), následované energiemi (-0,53 %) a pojišťovnami (-0,25 %).

Fortis NV – firma bude prodávat 1,5 miliardy euro v hypotéčních dluhopisech DaimlerChrysler AG – automobilka bude emitovat dluhopisy s plovoucím kuponem v objemu 300 milionů dolarů

Petr Žabža, Patria Direct

Zdroj: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.01.2025
11:09NIM: Microsoft ukazuje, jakým směrem půjdou investice do AI
10:47Reuters: EPH českého miliardáře Křetínského se připojila k zájemcům o německý Uniper
10:37DAX na historických maximech  
10:24Bitcoin je před nástupem Donalda Trumpa do prezidentského úřadu na rekordu
10:06Seznam Zprávy: Skupina PPF a miliardář Strnad založili společnou firmu
9:03Rozbřesk: Startuje Davos s tématem Trump 2.0. Naděje pro euro - nastupující americký prezident možná nová cla hned po inauguraci nespustí
8:42Trump vyhlásí stav nouze v energetice, čínský viceprezident se setkal s Elonem Muskem a futures jsou smíšené  
8:25TikTok obnovuje provoz ve Spojených státech po ujištění od Trumpa
8:21Čínský viceprezident se sešel k jednání s J.D. Vancem a s Muskem
6:02Akcie nejvíce ohrožené Trumpovými cly, u kterých trh podceňuje rizika
19.01.2025
14:59Investiční výhled 2025 podle Invesco
9:48Víkendář: Když byly USA jako Kolumbie
18.01.2025
16:06PwC: AI bude mít kontraintuitivní efekty, firmy budou investovat do lidí více. A ti by měli mít jednu klíčovou vlastnost
9:40Víkendář: Velká čínská sázka
17.01.2025
22:00Wall Street zažila nejlepší týden od zvolení Trumpa  
17:43Tomáš Vlk a Braňo Soták o tom, jak investovat v roce 2025. Nyní i jako podcast!
16:34Návrat S&P500 do býčího trendu na dohled  
16:11Růst dluhopisových výnosů a valuace akcií – fundament, zkušenosti a letošní rok
13:16TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady společnosti
13:02Perly týdne: Silný dolar, jeho vliv na zisky a halucinace AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data