Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Komise přerušila řízení o udělení licence centrálního depozitáře

14.3.2006 16:36
Autor: 

následuje úplné znění tiskových zpráv KCP, BCPP a UNIVYC
Komise pro cenné papíry přerušila řízení o žádosti společnosti UNIVYC, a.s. o udělení povolení k činnosti centrálního depozitáře. Důvodem přerušení řízení je změna ve výchozích předpokladech obchodního plánu žadatele, jehož předložení je nutnou podmínkou pro udělení licence.

Ke změně v předpokladech obchodního plánu došlo v souvislosti s jednáním o úhradě za převod evidencí Střediska cenných papírů do centrálního depozitáře. Komise proto žadateli poskytla přiměřenou lhůtu pro předložení aktualizovaného obchodního plánu a řízení přerušila. Všechny ostatní podklady pro rozhodnutí, které vyžadují právní předpisy, žadatel již předložil a Komise posoudila.

Vyjádření k TZ Komise pro cenné papíry o přerušení licenčního řízení

Společnost UNIVYC, a.s., žadatel o licenci na provozování centrálního depozitáře, bere na vědomí dnešní oficiální oznámení Komise pro cenné papíry, týkající se přerušení řízení o udělení licence na centrální depozitář, které jí bylo doručeno. Komise posoudila všechny náležitosti žádosti o licenci, které společnost UNIVYC předložila a nemá k nim v této chvíli žádných připomínek. „Jsem ráda, že jsme úspěšně završili proces testování všech systémů včetně bezpečnostních prvků, což je z pohledu fungování budoucího centrálního depozitáře zcela zásadní. Zbývá pouze doplnit poslední článek do obchodního plánu, kterým je nové ocenění evidence dat Střediska cenných papírů.“ – říká generální ředitelka UNIVYC, a.s. Helena Čacká.

Společnost UNIVYC, která je dceřinou společností Burzy cenných papírů Praha je žadatelem o licenci na provozování centrálního depozitáře cenných papírů. Žádost o licenci byla na Komisi pro cenné papíry podána 31.1. 2005. Hlavním přínosem budoucího centrálního depozitáře by měla být zavedení vícestupňové evidence cenných papírů, zjednodušení vypořádání a standardizace custody služeb pro majitele cenných papírů.

(zdroj: KCP, BCPP, UNIVYC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data