Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ÚOHS povolil spojení Tele2 a Radiokomunikací

ÚOHS povolil spojení Tele2 a Radiokomunikací

29.5.2006 12:02
Autor: 

Následuje tisková zpráva ÚOHS
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil svým rozhodnutím z 26. května 2006 spojení soutěžitelů, k němuž má dojít tak, že společnost RADIOKOMUNIKACE a.s. nabude podnik společnosti TELE2 s.r.o.. Spojení nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Společnost RADIOKOMUNIKACE, která je kontrolována holdingem BIVIDEON B.V., se zabývá především přenosem a distribucí televizního a rozhlasového signálu a satelitními službami. Rovněž poskytuje širokou škálu služeb elektronických komunikací, zhrnující pronájem linek, datové služby, přístup ke službám sítě internet a hlasové služby, a to prostřednictvím rádiového přenosu, optických vláken a pevných linek. TELE2 působí v České republice také jako poskytovatel služeb, zejména hlasových a internetových, určených pro domácnosti a menší a střední podniky.

ÚOHS posuzoval dopady spojení na trzích poskytování veřejných telefonních služeb prostřednictvím veřejných pevných sítí elektronických komunikací, poskytování přístupu ke službám sítě internet prostřednictvím komutovaného připojení za použití dial-up technologií a poskytování přístupu ke službám sítě internet prostřednictvím pevného připojení. Po zhodnocení situace na těchto trzích konstatoval, že vzhledem k nízkým tržním podílům spojujících se soutěžitelů, nepatrnému nárůstu tržního podílu subjektu vzniklého spojením po realizaci fúze, přítomnosti významných konkurentů a neexistenci překážek pro vstup nových soutěžitelů na trh nedojde ke snížení úrovně konkurenčního prostředí.


Váš názor
 • titulek
  29.5.2006 12:26

  ten titulek je zavadejici, Radiokomunikace prece prebiraji Tele2 a ne naopak, text v clanku je pak spravne ...
  tomas
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data