Hledat v komentářích

Investiční doporučení

Výsledky společností - ČR

Výsledky společností - Svět

IPO, M&A

Týdenní přehledy

 

Horké zprávy 

 27.09.2022
17:56V Česku je ve středu 28. září státní svátek Den české státnosti. Pražská burza neobchoduje. Makléři Patria Finance jsou klientům pro pokrytí světových trhů k dispozici standardně.
16:56

V Česku je ve středu 28. září státní svátek Den české státnosti. Pražská burza neobchoduje. Makléři Patria Finance jsou klientům pro pokrytí světových trhů k dispozici standardně.

16:27

Renáta Kellnerová a její 4 děti získaly podíl 98,93 % ve PPF Group N.V., která je hlavní holdingovou společností PPF. Dohoda o rozdělení pozůstalosti po podnikateli Petru Kellnerovi, který zemřel loni v březnu, nabyla právní moci. Vdova po Kellnerovi se stala majoritním akcionářem PPF s podílem přes 59 %, každé z dětí bude mít vlastnický podíl necelých 10 %

(ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,488 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,715 mld. Kč.
15:06Majitel Kofoly Samaras v rozhovoru pro SZ Byznys: Náklady se nám zvýšily víc než o miliardu. Hledáme úspory, kde se dá. Akcionářům jsme navrhli nižší dividendu, škrtáme akvizice, omezujeme komerční i technologické investice na nezbytné minimum, stejně tak jako investice do budov. Chystáme optimalizaci našeho portfolia – omezíme produkty se ziskovostí na hraně udržitelnosti. Budeme pokračovat v ekomodulaci a šetřit nejen PET materiál, ale v souladu s naší dlouhodobou strategií třeba i zmiňovaný cukr. Úspory realizujeme i v personální oblasti.
15:04Kofola zažila jedny z nejlepších letních měsíců v historii, přesto její majitel Jannis Samaras neskrývá pesimismus a varuje, že pokud vláda nevyřeší drahé energie nejen pro domácnosti, ale i pro firmy, hrozí obrovská krize. „Z pohledu udržitelnosti byznysu se situace jeví jako nejkritičtější, co jsme kdy zažili,“ říká v rozhovoru pro SZ Byznys majitel Kofoly Jannis Samaras.
13:47Česko a Tchaj-wan se během mise senátora Jiřího Drahoše (za STAN) a zástupců ministerstev dohodly formou memorand na spolupráci na vývoji polovodičů, což má pomoci nejen automobilovému průmyslu. Součástí spolupráce je i stipendium, které získá sedm desítek Čechů na tchajwanských univerzitách. Novinářům to dnes po návratu řekli zástupci ministerstev, kteří se cesty zúčastnili (ČTK)
13:06Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka dokončila v Charlestonu v americkém státě Západní Virginie závod na výrobu metanolu. Ročně bude produkovat 200.000 tun této suroviny. Firma US Methanol spustí komerční provoz počátkem října. Napsal to dnes server E15.cz (ČTK)
11:10Jiří Šmejc, který se stal v polovině června ředitelem skupiny PPF, mění nejužší vedení firmy. Novým investičním ředitelem skupiny se stal Didier Stoessel, který zároveň vede mediální skupinu CME. Francouzský manažer je také členem nově ustaveného investičního výboru PPF, což je v podstatě nejvyšší řídicí orgán skupiny. Vedle Šmejce a Stoessela je v něm finanční ředitelka Kateřina Jirásková, generální ředitel Home Creditu Jean-Pascal Duvieusart, vedoucí telekomunikační divize Baleš Šarma, ředitel PPF banky Petr Jirásko a Ondřej Frydrych (Reuters)
9:21V Česku začala působit švédská platební aplikace Klarna, která poskytuje splátkový prodej v internetových obchodech. Nabízí aplikaci "Pay in 3", která umožňuje rozdělit platbu do tří bezúročných splátek. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě. Náklady na službu hradí obchodníci (ČTK)
8:51

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda včera kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví

(ČTK)
8:40

Starobní důchody v Česku se od ledna zvýší průměrně o 825 korun. Solidární základní část všech starobních, invalidních a pozůstalostních penzí se zvedne o 140 korun. K tomu vzroste o 5,1 % zásluhová procentní výměra podle odpracovaných let a výše odvodů z výdělků. Nařízení o valorizaci schválila včera vláda

(ČTK)
8:29Vláda včera schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 mld. . Největší změnou proti původnímu návrhu, který počítal s deficitem 270 mld. , jsou výdaje na zastropování cen elektřiny a plynu. Pokrýt by je měly příjmy z daně z mimořádných zisků a odvody z příjmů prodeje elektřiny nad cenový strop schválený Evropskou komisí. Rozpočet dostane k posouzení Sněmovna (ČTK)
8:20

Francouzská státní energetika EdF souhlasila s prodejem svého podílu v 870MW paroplynové elektrárně Sloe v Nizozemsku české skupině EPH. "Tato transakce je součástí programu EDF na prodej majetku za tři miliardy eur. Její uzavření podléhá obvyklým regulačním povolením"

(Reuters)
 26.09.2022
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,364 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,715 mld. Kč.
14:29Prudce rostoucí ceny energií a rekordní inflace komplikují situaci s bydlením více než polovině Čechů. U lidí žijících v nájmu to jsou dokonce více než tři čtvrtiny, vyplývá z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Generali Investments. Nepříznivá ekonomická situace se podle něj promítá i do nadějí lidí na vlastní bydlení. Téměř 90 procent z nich se obává toho, že si ho nebude moci dovolit (ČTK)
14:27V JE Dukovany energetici vyměňují ruční armatury, které...
13:33Zelená ekonomika přináší více pracovních míst, ale bude potřeba zajistit spravedlivou transformaci. Místopředseda Evropské komise (EK) odpovědný za klimatickou politiku Frans Timmermans to řekl na dnešním Green Deal summitu v Praze. Dodal, že pokud se podaří o výhodnosti Zelené dohody přesvědčit Čechy, může pak přesvědčit všechny (ČTK)
12:45

Společnost KARO Leather, obchodovaná na trhu START pražské burzy, získala prodejem dalších v rámci sekundární nabídky (SPO) celkem 132.000.000 . V prvním kolem úpisu prodala 5 tis. ks akcií @ 120 do rukou stávajících akcionářů, následně 1,095 mil. ks akcií @ 120 ve veřejné nabídce ve druhém kole. Obchodování s akciemi emitenta bude obnoveno 27. 9. 2022

9:42Pokles své životní úrovně vnímá sedm lidí z deseti. Každý druhý Čech začal kupovat levnější zboží. Podle reálných dat Češi omezili výdaje například na oblečení ve prospěch výdajů na jídlo, energie či dopravu. Vyplývá to z dat Banky Creditas o reálných finančních tocích klientů a z průzkumu agentury Ipsos (ČTK)

Přehled zpráv

select
Nestabilní ruský rating
03.05.2022 6:03
Západní světové ratingové agentury začaly věnovat pozornost Ruské fede...


Nejčtenější zprávy týdne

Jsme také na sociálních sítích

Facebook Twitter RSS Youtube RSS

Analýza dne

Banky v CEE - Patria aktualizuje pohled na Erste, KB i Monetu
05.09.2022 8:17
V reakci na představené hospodářské výsledky bankovních domů...více

    Právě diskutujete

    Nejčtenější zprávy dne

    Nejdiskutovanější zprávy týdne

    Analýzy online