Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Jak čelit oteplování? Postupným snižováním daní nebo dotacemi šejkům...?

Jak čelit oteplování? Postupným snižováním daní nebo dotacemi šejkům...?

3.10.2007 12:36

Zeměkoule se rychle otepluje. V absolutních číslech není sice oteplení příliš velké: o jeden stupeň za nějakých 150 let. To způsobilo zvednutí hladina oceánů o pouhých 20 centimetrů.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  •  
    3.10.2007 14:50

    Již dlouho se nemluví o tom, jak pokračuje vývoj zařízení na produkci energie pomocí jaderné fůze ( 2 x deuterium = helium + energie a žádný další jaderný odpad !). Pamatuji si, že cca před třiceti léty se psalo, že je to již na spadnutí (Tokamaky), od té doby je ticho po pěšině. Rovněž se nepíše o další výstavbě tzv. množivých reaktorů (např. francouzský Fenix a Superfenix), které jsou schopny z jaderného paliva využít mnohem více energie, než klasické jaderné reaktory. Jsem přesvědčen, že rozvoj jaderné energetiky je jediná cesta pro vyřešení problému, neboť tyto zdroje neprodukují žádný oxid uhličitý a s ukládáním vyhořelého paliva to již zdaleka nevypadá tak hrozně, jak se původně myslelo. Také otázka jaderné bezpečnosti je již uspokojivě vyřešena.
    energetik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data