Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza se veze spolu se zbytkem Evropy dolů

Pražská burza se veze spolu se zbytkem Evropy dolů

22.10.2007 13:21

Pražský trh pokračuje v umazávání svých pozic a index PX se tak dostává na úrovně 1840 bodů (-1,9 %). Největší propad prodělávají akcie farmaceutické společnosti Zentiva (1 129 CZK, -3,34%) , která ztrácí přes 3 % převážně z důvodu dnešního celkového negativního sentimentu. Zentiva oznámí výsledky za 3Q 2007 5.listopadu, a někteří investoři tak mohou spekulovat o dalších nepříznivých číslech, kterými Zentiva překvapila akciové trhy v posledních dvou kvartálech. Unipetrol (302 CZK, -3,58%) pokračuje v krácení svých zisků z páteční seance poté, co UBS (63 CHF, -2,16%) snížila doporučení na „prodat“ z „koupit“, a titul se tak přibližuje úrovním 300 . Celkově dnes všechny tituly obchodují v negativním teritoriu pod tlakem dnešního sentimentu na západoevropských trzích.

Trhy v regionu se obchodují v souladu se zbytkem Evropy, když WIG20 umazává 1,82 % a ATX -1,35 %. Maďarský trh je dnes i zítra zavřený kvůli státnímu svátku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst