Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průzkum mezi milionáři: Indikace konce krize?

Průzkum mezi milionáři: Indikace konce krize?

29.4.2008 15:17
Autor: 

Milionáři hodnotí americkou ekonomiku jako „velmi slabou“, ale očekávají, že na počátku příštího roku dojde k obnovení růstu a že nakoupí akcie a nemovitosti, jakmile dojde k náznaku, že obrat je na blízku. Vyplývá to z průzkumu The Fidelity Investments Millionaire Outlook, který zahrnuje přes 1000 respondentů. 27 % dotázaných milionářů plánuje v následujících 12 měsících zvýšit své investice v akciích, 14 % plánuje navýšit své investice do nemovitostí a jen 7 % plánuje své investice snížit.

Na postoje a chování milionářů lze hledět jako na předzvěst ekonomické stabilizace nebo obratu, který začne na počátku 2009, uvedl prezident Fidelity Institutional Wealth Service John Callahan. „Od milionářů se můžete učit – vždy- protože tato skupina typicky přemýšlí o diverzifikaci a konzervaci kapitálu,“ uvedl Callahan.

Před více než rokem byli milionáři opatrní co se týče prognóz vývoje ekonomiky pro rok 2007, což se ukázalo docela správné vzhledem k úvěrovým turbulencím ve druhé polovině roku. „Nyní jsou mnohem optimističtější,“ uvedl Callahan.

Podle Callahana také nepřekvapuje, že milionáři byli znepokojeni ohledně prezidentských voleb a řady daňových balíčků. Milionáři jsou podle průzkumu nejednotní ohledně toho, zda v následujících pěti letech porostou daně. Ale více než polovina se domnívá, že je buď „pravděpodobné“, nebo „velmi pravděpodobné“, že dojde k výraznému růstu tří hlavních federálních daňových sazeb: z příjmu, z kapitálových příjmů a dividend.

Z milionářů, kteří očekávají nárůst daně z příjmu, 69 % věří, že to bude mít „mírný“ až „velký“ dopad na jejich investiční strategii, u daně z kapitálových výnosů to bylo 77 % a u dividend 70 %. Akcie, ze kterých jsou vypláceny dividendy, se zařadily mezi nejpopulárnější investice na akciovém trhu, když Bushova vláda snížila daňovou sazbu u dividend na 15 %, zatímco současná federální daň z příjmu činí 35 %. „Můžete se vsadit, že pokud tato sazba vzroste, tato skupina bude vyhledávat daňově efektivní cenné papíry a produkty,“ řekl Callahan a dodal s tím, že municipální dluhopisy osvobozené od daní budou poptávány nejvíce.

Studie podle Callahana také ukázala, že i milionáři, kteří jsou odolní vůči volatilnímu ekonomickému a finančnímu prostředí, nebyly hypotéční a úvěrové krizi ušetřeni. Tři čtvrtiny milionářů se shodly, že situace na americkém hypotéčním trhu měla v uplynulém roce alespoň mírně negativní dopad na výkonnost jejich investic a 42 % uvedlo, že měla mírný až velký negativní dopad.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data