Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Úrokové sazby v Česku musí zamířit vzhůru

Úrokové sazby v Česku musí zamířit vzhůru

04.09.2008 16:07

Česká národní banka je v nezáviděníhodné situaci. Ze zákona je zodpovědná za stabilitu cen a inflace se přitom v červenci vyšplhala na 6,9 %, vysoko nad inflační cíl ČNB.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Stoprocentní souhlas
  04.09.2008 16:53

  Také stím naprosto souhlasm. ČNB se zpronevěřuje svému úkolu, který vyplývá ze zákona, aby byla strážcem inflace a sleduje prioritně růst HDP, což jí vůbec nepřísluší. Tím silně trestá ty, kteří se chovají zodpovědně a snaží se vyprodukované finanční prostředky ušetřit a vytvářet tak kapitálové rezervy do budoucna. Jak k tomu příjdou např. důchodci, kteř se celý svůj život snažili poctivě spořit finanční prostředky na své důstojné stáří, když jim úroky z jejich vkladů ani z 50 % nepokryjí znehodnocení vyplývající z vysoké inflace ? Jak potom chce vláda přesvědčit mladší ročníky, aby se především sami starali o své zabezpečení ve stáří, když ČNB svojí proinflační politikou tyto úspory znehodnocuje ? Považuji to za výsměch na adresu zodpovědného chování. Podporuje se tím naopak nezodpovědné zadlužování se lidí, kteří nemyslí na svou budoucnost. Napsal jsem tento svůj názor bankovní radě ČNB, odpověděl mi za ně jakýsi anonym, který ani neměl odvahu se podepsat svým jménem, neboť se podepsal jako infoČNB a sdělil mi, že ČNB nemůže hájit zájmy jednotlivých skupin, tedy v tomto případě těch co mají úspory. Zajmavé ale je, že svojí politikou hájí zájmy jiných skupin, a sice těch co si bezhlavě a nezodpovědně půjčují.
 • s tím
  28.08.2008 16:02

  naprosto souhlasím. Vedení ČNB považuju za zcela nekompetentní nestarající se o to o co se starat má, dělající libivou politiku. Sazby by měly být minimálně o 0,5% vyšší - tedy stejné jako v Eurozoně!!!
  tk69
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data