Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spojené státy pevně stojí za bankami, nečekají jejich zestátnění

Spojené státy pevně stojí za bankami, nečekají jejich zestátnění

23.02.2009 15:05
Autor: 

Článek byl doplněn:

Vláda Spojených států „pevně stojí“ za tamním bankovním systémem a v tomto týdnu začne zkoumat, zda tyto instituce mají dostatek kapitálu pro přežití hlubšího propadu ekonomiky, uvedli američtí regulátoři finančních trhů ve společném prohlášení.

„Vláda zajistí, aby banky měly kapitál a likviditu, kterou potřebují k tomu, aby mohly poskytovat úvěr nezbytný pro obnovení ekonomického růstu,“ uvedlo ministerstvo financí, Fed, FDIC a další státní orgány s tím, že hlavní americké banky jsou v současnosti více než „dobře kapitalizovány“.

Úřady spojených států ve středu 25. února spustí tzv. „stress test“ a banky, u nichž bude zjištěna potřeba dalšího kapitálu, ale nebudou schopny jej získat ze soukromých fondů, budou moci tyto peníze čerpat z vládních zdrojů, doplnili regulátoři ve Washingtonu. Jakékoliv další finanční prostředky pro banky budou pouze "dočasným" polštářem, který má firmám pomoci proti ztrátám v průběhu krize.

Vládní fondy by měly být poskytnuty ve formě „povinných konvertibilních preferenčních akcií“, které by byly přeměněny na běžné akcie „pouze v případě potřeby“. Americké úřady zároveň uklidnily, že jsou "pevně přesvědčeny", že banky zůstanou soukromé.


(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  • „stress test“
    23.02.2009 16:22

    Tak jsem zjišťoval, co to bude znamenat. Odpověď je - zatím nikdo neví. Ale má to být: but the person described them as "consistent, forward looking and conservative." nebo: když má banka poměr vlastního kapitálu k aktivům menší než 3% nebo co kdo chce. Ale je to super, protože když banka bude chtít peníze od státu, musí přiznat, že tímto „stress testem“ neprošla a tedy nestojí za nic. Reakce investorů - Amerika rudne.
    Pavouk
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
J D Wetherspoon PLC