Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Klaus jmenuje členem bankovní rady Janáčka,viceguvernérem Tomšíka

    Klaus jmenuje členem bankovní rady Janáčka,viceguvernérem Tomšíka

    29.06.2010 8:24
    Autor: ČTK

    Praha (ČTK) - Prezident Václav Klaus dnes jmenuje hlavního ekonoma Komerční banky (3599 CZK, 2,07%) Kamila Janáčka (67) členem bankovní rady České národní banky. Zároveň jmenuje Vladimíra Tomšíka viceguvernérem centrální banky. ČTK to včera sdělil tiskový odbor Kanceláře prezidenta republiky.

    Prezident Klaus 18. června jmenoval guvernérem ČNB Miroslava Singera. Singer nahradí od 1. července na šestileté funkční období Zdeňka Tůmu, který v polovině dubna oznámil, že se k letošnímu 30. červnu vzdává svého mandátu. Končící guvernér svou rezignaci zdůvodnil mimo jiné snahou zamezit spekulacím se jmenováním nového guvernéra, které by mohly negativně ovlivnit bankovní radu ČNB.

    Druhým viceguvernérem ČNB je Mojmír Hampl. Členy bankovní rady dále jsou Robert Holman, Pavel Řežábek a Eva Zamrazilová.
    Klaus po jmenování Singera řekl, že jedním z hlavních úkolů ČNB pro nastávající roky bude "souboj s nekonečnými nápady na zavádění dalších a dalších regulací finančního a bankovního sektoru v celém světě". "To je obrovská úloha pro naši centrální banku," řekl prezident.

    Zároveň vyjádřil názor, že během Singerova šestiletého mandátu Česká republika nevstoupí do eurozóny. "Jde o to, jestli eurozóna bude v tu dobu ještě existovat, vstupovat je třeba do něčeho, co má jisté vyhlídky, jistou stabilitu a jistou budoucnost," uvedl Klaus.

    ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank, vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.08.2026
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:43Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data