Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Euro k americkému dolaru nad 1,30 USD/EUR, těží z obav o zpomalení americké ekonomiky, ani výsledky US bank a GE nepřesvědčují zejména slabšími příjmy

Euro k americkému dolaru nad 1,30 USD/EUR, těží z obav o zpomalení americké ekonomiky, ani výsledky US bank a GE nepřesvědčují zejména slabšími příjmy

16.7.2010 14:52
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno (16:04) Euro k americkému dolaru překročilo úroveň 1,300 USD/EUR na dosavadní denní maxima 1,3007 dolaru k euru a vrací se tam na své hodnoty z 10. května tohoto roku. Motorem pro jeho posilování jsou rostoucí obavy ze zpomalení či dokonce druhého poklesu americké ekonomiky a ani dnes publikované výsledky bank Bank of America/Merrill Lynch a Citigroup a gigantu General Elecric nejsou přílišným povzbuzením.

Vývoj kurz USD/EUR od počátku roku:
20100716_intraday_EURUSD


Vývoj kurzu USD/EUR intradenní:
20100716_2010_EURUSD

Výsledkům bank, včetně včerejší JPMorgan, je společným jmenovatelem pokles nákladů na špatnou část aktiv doprovozený růstem čistého zisku, avšak zároveň při horších příjmech z podnikání, které zaostávají za konsensem. „Prostě vzali peníze z rezerv a dali je do zisku, to je vše. A u každé další banky, která bude reportovat výsledky za druhé čtvrtletí, uvidíme podobné přesuny,“ uvedl včera po výsledcích JPMorgan bankovní analytik Dick Bove. Akcie JPMorgan tak po včerejším mírném posílení ztrácely v americkém premarketu 0,7 %, akcie BoA/ML po dnešních výsledcích přes 4 % a akcie Citigroup necelá dvě procenta. Akcie General Electric procento.

Z vyjádření ekonomů Roubiniho, analytického domu Julius Baer či bankovního analytika Dicka Boveho, ale také šéfa Bank of America, jsou patrná slova o dlouhém nízkém a nestabilním růstu americké ekonomiky, jejím opětovném zpomalování či dokonce opětovném poklesu na druhé dno. Fed připustil úvahy o další vlně stimulů. Situaci dále zhoršila včerejší americká makrodata zejména v podobě indexů výrobní aktivity oblastí New York a Filadelfie, které nečekaně a hluboko propadly, a také v podobě nepříznivého vývoje pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Lépe proti očekávání, avšak i tak na zpomalení ukázala průmyslová výroba, dnešní index spotřebitelských cen dopadl v souladu s očekáváním. Negativním překvapením však je v 15:55 publikovaný index spotřebitelské důvěry univerzity Michigan, který také nečekaně propadl na 66,5 bodu, když trhem bylo očekáváno ustoupení jen na 74,0 z 76,0 bodu.

Banka Goldman Sachs včera předpověděla euru posílení k dolaru  v ročním horizontu až k 1,38 USD/EUR. Aktuální technická analýza Patria Forex ukazuje po překonání 1,305 jako další klíčovou úroveň 1,315 USD/EUR.

20100716_USDEUR_technika

Aktuální hodnota: 1,2998
Pivotní úroveň: 1,289
Preferovaný scénář: LONG pozice, pokud kurz zůstane nad 1,289, s cílovou úrovní 1,315.
Alternativní scénář: Proražení hodnoty 1,2775 směrem dolů by aktivovalo technické úroveň 1,27.

Komentář: Kurz prorazil další úrovně technické rezistence a zůstává uvnitř bullish kanálu.

Klíčové technické úrovně:
1,3225
1,315
1,305
1,2997 (poslední kurz)
1,289
1,2775
1,27


Váš názor
  •  
    16.7.2010 15:46

    CO SE DNES DĚJE NA PRAŽSKÉ BURZE?CHTĚLO BY SE ŘÍCI,ŽE....NE MNOHO,ALE POPRAVDĚ,ŘEKNĚME SI TO HNED,PŘÁTELÉ,ŽE NIC.OD CHVÍLE,KDY JEDEN ZDEJŠÍ FILUTA NAPSAL¨"IN MAY GO AWAY"PŘIPOMÍNÁ PRAŽSKÁ BURZA STOKU,VE KTERÉ SE CENY AKCIÍ LÍNĚ PŘEVALUJÍ SEMO TAMO A ZASE NAOPAK,A TO I PŘES HRŮZOSTRAŠNÉ ZVĚSTI Z BLÍZKÉHO I VZDÁLENÉHO OKOLÍ.ANI ALCOA,ČI GOLDMAN,NEBO CITY GROUP S TÍM NEHNOU.NEZBÝVÁ TEDY NIC,NEŽ SI ŘÍCI,TRPĚLIVOST PŘINÁŠÍ RŮŽE,SHORT POSICE HOĎME ZA HLAVU.gLOBÁLNÍ OTEPLENÍ ZŘEJMĚ LEZE VŠEM VELKÝM INVESTORŮM NA MOZEK,POSEČKEJME TEDY AŽ SE TEPLOTY ZKLIDNÍ.
    bob
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data