Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RBS prodala portugalské a řecké dluhopisy se ztrátou 105 mil. GBP, čistí svou bilanci

RBS prodala portugalské a řecké dluhopisy se ztrátou 105 mil. GBP, čistí svou bilanci

6.8.2010 15:23

Royal Bank of Scotland (RBS) uvedla, že prodala dluhopisy vlád Portugalska, Řecka a dalších slabších zemí, které mají problémy se splácením svých dluhů. Banka prodejem utrpěla ztrátu 105 milionů liber ve snaze očistit své portfolio od největších rizik. „Ztráty byly realizovány během první poloviny roku v rámci likvidace dluhových cenných papírů zemí s nižšími úvěrovými ratingy z portfolia. Skupina během druhého čtvrtletí dále omezila expozici vůči zemím s ratingem A+ a nižším,“ uvedla banka v prohlášení.

Podle finančních výkazů banky, která dnes poprvé od roku 2007 reportovala kladný hospodářský výsledek (čistý zisk v 1H10 činil 9 mil. GBP oproti loňské ztrátě 1,04 mld. a konsenzu -47 mil. GBP), odprodala ve druhém kvartálu řecký dluh ve výši 300 milionů liber. RBS taktéž snížila expozici vůči dluhopisům Španělska, Irska a Portugalska. Výnosy ze splatných britských papírů naopak banka investovala do dluhů zemí G10, především amerických dluhopisů.

„Expozice vůči zemím eurozóny jsou důsledně monitorovány vzhledem k tlakům, jimž čelí ty nejzranitelnější státy regionu,“ uvedla RBS s tím, že úpravy v portfoliu se týkají všech zemí takzvané skupiny PIIGS.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  •  
    6.8.2010 16:06

    By mně zajímalo kdo to koupil.
    carlos111
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu