Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Saxena: Cena ropy bude muset růst, aby zabila poptávku po ní

Saxena: Cena ropy bude muset růst, aby zabila poptávku po ní

9.8.2010 8:27
Autor: Redakce, Patria.cz

Puru Saxena, který stojí v čele společnosti Puru Saxena Wealth Management, v rozhovoru pro CNBC uvedl, že není optimistický ohledně japonského jenu. Podle něho bude v delším období relativně k většině významných světových měn oslabovat, důvodem je zadlužení této země. Pro japonské exportéry to ale bude pozitivní a odrazí se to v jejich růstu. Současný růst kurzu japonské měny podle ekonoma odráží „slabost dolaru“.

Evropskou ekonomiku lze rozdělit na dvě části. Na jedné straně stojí Německo a na druhé státy na periferii kontinentu. Ohledně Evropy Saxena není optimistický, její růst bude podle něho dlouhou dobu zaostávat. Stejné to však bude ve Spojených státech. „V současné době nemáme v Evropě žádné investice a ani si nemyslíme, že bude trvat rally na euru,“ uvedl Saxena.

Saxena míní, že v tuto chvíli poptávka po ropě převyšuje její nabídku a bude dále růst zejména kvůli rostoucí spotřebě v Číně, Indii, Brazílii a dalších rychle rostoucích zemích. „Náš výzkum ukazuje, že svět bude mít problémy s produkcí ropy přesahující 90 – 91 milionů barelů za den. V následujících letech tak dojde k permanentnímu převisu poptávky nad nabídkou a cena ropy bude muset růst, aby zabila část poptávky,“ uvedl Saxena. Jediným faktorem, který by mohl zabránit růstu ceny ropy, by byla „další hrozná světová recese“, která by poptávku po ropě utlumila; tento vývoj ale ekonom nečeká.

„Pro naše klienty sledujeme jednotlivé firmy a snažíme se najít na trhu anomálie, kde se dobré společnosti obchodují za rozumné valuace. Například malé a středně velké společnosti v Číně se obchodují za P/E 10 kvůli špatnému sentimentu, ale jejich růst je obrovský,“ uvedl Saxena. Celkově trh v Číně „není levný“, ale stále se na něm dá najít mnoho jednotlivých příležitostí.

Zdroj: CNBC


Váš názor
  •  
    9.8.2010 9:47

    Saxáno,v knize vázané kůží je psáno,že ropa bude růst.Když áno,benzín budem vyrábět z růží,Saxéno a auta budou mít půst.
    JACK
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data