Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy vstupují do posledního dne týdne mírným růstem...

Evropské trhy vstupují do posledního dne týdne mírným růstem...

04.02.2011 9:14
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Evropské burzy vstupují do posledního obchodního dne tohoto týdne mírným posílením, podpořené zejména pozitivním závěrem obchodování ve Spojených státech a zejména akviziční aktivitou v japonském sektoru ocelářských společností. Ve Spojených státech se dařilo zejména maloobchodním prodejcům, v Evropě bude důležité sledovat aktivitu hlavně v oblasti bank a pojišťoven, společně s průmyslovými podniky (EADS, automobilky...). Hlavní indexy jsou v tuto chvíli o necelého půl procenta silnější, futures jsou jen mírně změněné.

- AstraZeneca (2948 GBp, -0,51%) Plc: FDA stanovila 20. července jako další rozhodné datum pro rozhodnutí ohledně preparátu Brilinta

- Dairy Crest Plc: firma je ve věci výhledu na rok 2011 relativně konzervativní, čistý zisk byl oznámen podle očekávání

- EasyJet ( EUR, 0,00%) Plc: dnes představuje přepravní údaje za měsíc leden

- Rolls-Royce (640 GBp, 0,31%) Plc: získala zakázku v hodnotě 20 milionů liber na dodávku motorů pro Norway Ferries

- LVMH SA: výhled na rok 2011 je vynikající, čistý zisk za 2010 spolehlivě překonal očekávání analytiků

- Teleperformance SA: zisk za Q4/2010 dosáhl 588,1 milionu euro

- Airbus SA: firma zrychlila produkci trupů pro model A330 s tím, jak konkurenční Boeing (70,98 USD, -0,03%) zaostává

- BMW (57,33 EUR, 1,52%) AG: firma pro letošní rok v Číně předpokládá dvouciferný růst

- Daimler/EADS: podle Frankfurter Allgemeine Zeitung firma zvažuje prodej svého podílu v EADS (20,75 EUR, -0,14%)

- BASF AG: firma předpokládá, že ceny ropy zůstanou v letošním roce stabilní

- Finnair (4,98 EUR, -0,20%): provozní ztráta za Q4 dosáhla 6,7 milionu euro, méně než se předpokládalo


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.01.2026
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data