Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rogers: Všichni budou na chvíli spokojení a pak zase dolů

Rogers: Všichni budou na chvíli spokojení a pak zase dolů

8.12.2011 18:01
Autor: Redakce, Patria Online

Jim Rogers se domnívá, že Spojeným státům hrozí recese, možná dokonce i deprese. Problémy se s pokračujícími roky zhoršují, protože roste objem dluhu a bude tomu tak i nadále. V rozhovoru pro CNBC uvedl, že USA jsou na tom hůř než Evropa. Ta má jen několik vysoce zadlužených zemí, Spojené státy jsou ale zadlužené celé a Fed do systému pumpuje peníze.

„Teď nic nedělám, protože Evropané zase s něčím přijdou - stejně, jako to už udělali desetkrát. Řekli, že problém vyřešili, ale nestalo se tak, jen ho zhoršili. Problém se dále zhoršuje,“ vysvětlil investor svůj investiční postoj v současné situaci. Následně upřesnil, že vedení eurozóny „oznámí něco pozitivního a všichni se budou na čas cítit lépe“. Za několik měsíců ale všem dojde, že „jsme tam, kde jsme byli“.

Rogers vlastní dolary, protože tržní momentum v současnosti pracuje ve prospěch této měny. Nedomnívá se ale, že by šlo o bezpečné útočiště. Zrovna tak ale vlastní „nějaká eura“, protože tato měna byla pod přílišným tlakem. Krátké pozice drží na technologických akciích v USA, na evropských akciích a na rozvíjejících se trzích. Dlouhé pozice drží samozřejmě na komoditách; vedle toho vlastní japonské jeny a švýcarské franky. „Pokud se věci zhorší, budou tisknout peníze a vy musíte vlastnit stříbro, rýži a další reálná aktiva,“ zopakoval Rogers svou hlavní investiční tezi. U zlata by ho ale nepřekvapilo, kdyby po dlouhodobém růstu „na čas odpočívalo“. Ovšem to by pro něj byla pouze příležitost na další nákupy.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • Rogers..
    9.12.2011 0:42

    s tím motýlkem vypadá jak totální pako...připomíná mi toho brokera důchodce , co ho vyhodili ve Wall Street 1...
    db
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data